Субота
19
листопада

ФЕЄРИЧНЕ ВІДКРИТТЯ СИМФОНІЧНОГО СЕЗОНУ!

     Для академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії початок концертного сезону – це завжди свято і велика подія. Свій 66-й сезон колектив відкриває у період війни, та такі реалії сьогодення ще більше стимулюють музикантів творити на своєму мистецькому фронті, наближаючи Перемогу! Протягом всього періоду повномасштабного вторгнення колектив плідно працює і мовою музики висловлює заклик до миру, підбадьорює українців та надає сили йти вперед.

19 листопада у Запорізькій обласній філармонії відбулося дві святкові події одночасно – урочистості з нагоди 65-ти річчя академічного симфонічного оркестру та довгоочікуване відкриття 66-го симфонічного сезону.

На святковий захід завітали шанувальники класичної музики, друзі колеги та керівники обласних органів влади. Особливо приємно коли очільники не тільки всіляко підтримують, а й розуміють важливість економічної складової мистецької праці. Відвідуючи концертні програми філармонії, голова Запорізької обласної державної адміністрації, начальник обласної військової адміністрації Олександр Старух завжди купує квитки. Сьогоднішній захід не став винятком.

У колонній залі публіка мала можливість ознайомитися із виставкою з нагоди ювілею оркестру, до якою увійшли старовинні фото та афіші. На світлинах зображене творче життя мистецького формування з моменту його створення, знакові події, проєкти та видатні постаті, які причетні до створення й розвитку професійного колективу. Заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Куценко поділився своїми враженнями від світлин та зазначив: «Всю історію колективу важко представити у одній виставці, за роки існування оркестр змінювався й набував свого індивідуального почерку. Він заслужив повагу колег і шалену любов не тільки запоріжців, але й цінителів симфонічної музики України та зарубіжжя. Віддаю належне сміливості артистів, які навіть у таких складних умовах продовжують працювати і підтримувати моральний дух українців, адже нині у боротьбі із агресором культурний фронт займає особливо важливе місце».

На сцені – улюбленець публіки, вишуканий академічний симфонічний оркестр, за диригентським пультом – лауреат міжнародних конкурсів харизматичний Олександр Кулішов (м. Дніпро). Ведучими вечора традиційно стали яскрава Світлана Холод та галантний Микола Петюк, які від імені всіх українців подякували нашим захисникам і захисницям, що зараз боронять кордони країни за щасливу можливість зібратися у цьому залі. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять тих, хто ціною власного життя відстоював свободу і незалежність України, гідність всього українського народу.

До відкриття 66-го симфонічного сезону музиканти представили глядачам увертюри до опер всесвітньовідомих композиторів В.А.Моцарта, Ж.Бізе, Дж.Верді сповнені натхнення й величі.

У другій частині концерту прозвучала сюїта з балету «Запорожець за Дунаєм» видатного сучасного українського композитора Юрія Шевченка. Твір написано за мотивами опери Семена Гулака-Артемовського. Оркестр чудово передав яскраву атмосферу твору, а добре знайомі українським меломанам мелодії оперного шедевру зазвучали новими гранями у симфонічній партитурі. Адже, не дарма композитора називають справжнім Майстром оркестрового колориту. Блиск, драматизм, орієнтальні мотиви, яскраві соло, лірика та патетика – кожна з частин твору справжня перлина!

Під час програми артисти повністю віддалися музиці, наповнюючи залу натхненною, чистою аурою, що передалася всім слухачам, які були у захваті від концерту. Це було надзвичайно душевно і водночас сильно! Українська музика наповнена волелюбством й міццю, так само, як і герої, що зараз женуть ворога із наших земель.

Гості дякували музикантам бурхливими оваціями, які довго не вщухали.

Колектив оркестру висловлює щиру вдячність директору-художньому керівнику Дніпропетровського академічного театру опери та балету «Дніпро Опера» Костянтину Пінчуку та талановитому музиканту і диригенту Олександру Кулішову за плідну творчу співпрацю, підтримку й отриманий професійний досвід. Сподіваємося на подальше втілення цікавих мистецьких проєктів.

Дорогі друзі, симфонічний сезон відкрито і він обіцяє багато чудесних музичних зустрічей  з улюбленим оркестром, тож – чекаємо на вас у Запорізькій обласній філармонії! Віримо, що незабаром запросимо всіх на Великий концерт Перемоги!