Академічний козацький ансамбль пісні і танцю "Запорожці"

Академічний козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці» - лауреат всеукраїнських та міжнародних фестивально-конкурсних заходів, лауреат премії імені Івана Паторжинського Українського фонду культури, дипломант всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського,  кавалер ордену «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеню.

Художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Лілія Гринь.  У 2019 році колектив відзначив 25-річний ювілей.

 9.jpg

За роки творчої діяльності козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці» досягнув високого рівня виконавської майстерності і є візитівкою самобутньої козацької культури України та Запорізької області. Основною метою творчості ансамблю є популяризація духовної культурної спадщини країни, традицій та минулого Запорізького краю.

8.jpg

Творчі принципи козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці»  грунтуються на професійному підході до народної хорової, хореографічної, музичної творчості та базуються на пропаганді  культурної спадщини і традицій Запорізького краю.

04.jpg

Серед творчих доробок колективу є відомі та популярні концертні програми: «Козацькому роду нема переводу»,  «Різдвяні зустрічі», «Шлях до Тараса», «Козацька вольниця – земля невмирущої слави», «З музикою в серці», «Звучи, рідна мово!», «До нашого дому Миколай іде» та інші.

Але знаковою подією, яка розкрила і продемонструвала високий професіоналізм, глибокий творчий потенціал козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» стала прем”єра  театралізованого дійства за мотивами опери Семена Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм». Нова постановка, оригінальне читання опери мали  широкий позитивний резонанс та отримали високі відгуки ведучих діячів культури і мистецтва Запорізької області.

015.jpg

Колектив має широку гастрольну практику по містах України: Полтава, Дніпропетровськ, Павлоград, Луганськ, Донецьк, Кіровоград, Тернопіль, Івано-Франківськ, Вінниця, і звичайно – населеними пунктами Запорізької області. Ансамбль неодноразово представляв вокальне та музичне мистецтво Запорізької області на Всеукраїнських і Міжнародних конкурсах, фестивалях,  творчих звітах майстрів мистецтв та аматорів народного мистецтва Запорізької області  у Національному палаці мистецтв «Україна» у місті Києві, тощо.

06.jpg

  Наказом Міністра культури України у 2017 році колективу надано звання Академічний

  • Художній керівник - Лілія ГРИНЬ, заслужений діяч мистецтв України
  • Директор-розпорядник - Орислава ДОВЖЕНКО
  • Головний хормейстер - Сергій ЧЕРНОГОР, заслужений артист України
  • Балетмейстер-постановник - Олег КРАВЕЦЬ
  • Музичний керівник - Олег КУГАЄВСЬКИЙ
  • Завідувач костюмерним цехом - Олена ТЕРЕЩЕНКО

Програми