__Академічний козацький ансамбль пісні і танцю "Запорожці"

Художній керівник та головний хормейстер - заслужений артист України Сергій Черногор

Керівник оркестру - заслужений артист України Олег Кугаєвський

Балетмейстер-постановник Олег Кравець

Колектив створений у 1993 році за ініціативи управління культури Запорізької облдержадміністрації і є справжньою мистецькою візитівкою козацького пісенно-хореографічного мистецтва країн.

25 грудня 1993 року відбувся перший концерт козацького ансамблю пісні і танцю "Запорожці". Колектив є лауреатом премії імені Івана Паторжинського Українського фонду культури, дипломантом всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського,кавалером ордену "За заслуги перед Запорізьким краєм" ІІІ ступеню.

 У 2017 році колективу присвоєно статус "академічний". У 2019 році академічний козацький ансамбль пісні і танцю "Запорожці" відзначив 25 - річний ювілей. У складі ансамблю 50 артистів.

  

Академічний козацький ансамбль пісні і танцю "Запорожці" неодноразово презентував мистецтво козацького краю на кращих сценах України та за кордоном: у Польщі, Сербії, Молдові, Києві, Тернополі, Полтаві, Рівному, Кропивницькому, Луганську, Дніпрі та інших.

Репертуар академічного козацького ансамблю пісні і танцю "Запорожці" складають перлини української класики, популярні твори українських сучасних композиторів, твори старовинної духовної спадщини, масштабні вокально-хореографічні композиції, обробки українських народних пісень, авторські пісні, народні танці в оригінальних постановках.

 

Серед творчих доробок колективу популярні концертні програми: "Козацькому роду нема переводу", "Різдвяні зустрічі", "Мій Шевченко", "Голос, що підкорює світ", "Козацька вольниця – земля невмирущої слави", "KOZAKDANCE", "З музикою в серці", "Будьмо козаками!", "Звучи, рідна мово!", "До нашого дому Миколай іде" та інші.

Високий професіоналізм, глибокий творчий потенціал ансамблю особливо яскраво розкрився у сучасних мистецьких постановках: фольк-мюзиклі "Покровський ярмарок", казці-мюзиклі "Пригоди Крутивуса", театралізованому дійстві за мотивами творчості Лесі Українки "Лісова пісня", сучасних музичних програмах "FOLK & ROCK", "JAZZ, FOLK, ROСK", мистецькому проєкті "Легенда про Отамана" за мотивами п’єси І. Карпенко - Карого "Сава Чалий" та інших.

Творчі принципи козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці»  грунтуються на професійному підході до народної хорової, хореографічної, музичної творчості та базуються на пропаганді  культурної спадщини і традицій Запорізького краю.

04.jpg

Ансамбль є творчою базою для проведення майстер-класів щодо підвищення кваліфікації керівників творчих колективів Запорізької області та зарубіжжя.

Своїм натхненним мистецтвом академічний козацький ансамбль пісні і танцю "Запорожці" робить значний внесок у реалізацію ідеї національного відродження України та розвиток музичного мистецтва країни.

 

Програми