Вівторок
28
червня

У ФІЛАРМОНІЇ ЗАКРИВСЯ НАЙКОРОТШИЙ КОНЦЕРТНИЙ СЕЗОН

У День Конституції України 28 червня у концертному залі імені Глінки Запорізької обласної філармонії відбулось урочисте закриття 82 концертного сезону!
Відкрили захід ведучі Юлія Дар’їна і Юлій Гаврилов, які подякували захисникам та захисницям за щасливу можливість провести цей вечір разом з глядачами, а також нагоду знов дарувати свою любов та натхнення у рідних стінах філармонії. Приємно було чути щирі оплески, бачити щасливі очі попри всі негаразди, не дивлячись на повітряні тривоги та евакуацію.
82 концертний сезон створював безмежно закоханий у мистецтво колектив Запорізької обласної філармонії, який очолює генеральний директор, заслужений працівник культури України, кавалер ордену Княгині Ольги третього ступеня Ірина Конарева.
Сезон, хоч і був вкрай коротким, але насиченим новими проєктами і постановками, он-лайн зустрічами, фестивалями і конкурсами, зустрічами з видатними музикантами і співаками.
Ми пишаємось стрімким розвитком академічного симфоніного оркестру, незрівнянними програмами академічного козацького ансамблю пісні і танцю "Запорожці", новими підходами джазового колективу та Диксиленду артистів академічного симфонічного оркестру, завзятістю та професіоналізмом артистів та інструменталістів філармонії. До нашої творчої родини приєднався новий колектив – молодіжний бенд академічного симфонічного оркестру під керівництвом Надії Другової. Талановиті артисти продовжують велику справу та втілюють свою любов до музики у концертних програмах!
Але, нажаль, цей сезон запам’ятається нам назавжди не тільки своїми творчими досягненнями.
Прем’єра програми «Гей, соколи» мала відбутись 25 лютого, але російські злочинці напали на нашу дивовижну країну і концертний сезон було вимушено призупинено. За ці чотири місяці наше життя дуже змінилось. У важкі часи ми продовжуємо робити для країни усе можливе. «Разом до Перемоги!» - під таким гаслом працівники обласної філармонії активно згуртувалися, навчились в’язати, шити, випікати, вантажити, молитись, а також те, що в нас виходить найкраще - дарувати своє мистецтво. Всього за період воєнного стану проведено 45 культурно-мистецьких заходів за участі творчих колективів та артистів обласної філармонії, обслуговано понад 4 тис. глядачів. Підготовлено 21 нову концертну програму, із них 8 програм для дітей, 12 з яких адаптовано під умови роботи на виїзних локаціях.
Цього вечора академічний козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці», художній керівник та головний хормейстер, заслужений артист України Сергій Черногор, музичний керівник заслужений артист України Олег Кугаєвський, балетмейстер-постановник Олег Кравець, директор-розпорядник Орислава Довженко презентували нову музичну програму «Гей, соколи», пронизану патріотизмом: яскраві національні костюми, запальна українська енергетика, а також віртуозність, майстерність, оригінальна інтерпретація народних обрядів та музичних композицій. Глядачі дуже тепло зустрічали нові вокально-хореографічні постановки та з нетерпінням чекали на номери, які вже полюбилися. "Черевички", "Ой, дубе, ти дубе", "Танок з бубнами", "Їхав козак містом", "Молодички молодії" та інші концертні номери радували усіх присутніх та дарували надію та віру у прекрасне і щасливе мирне майбуття країни!
Над постановкою програми працював режисер філармонії Андрій Романов, який нині боронить наш рідний край та країну від агресора. Саме тому, ми присвячуємо прем’єру «Гей, соколи» воїнам-захисникам та всім українцям!
Філармонійна оборона в дії! Наш дух непереможний! Все буде Україна!
Більш детальну інформацію про роботу Запорізької обласної філармонії в умовах воєнного стану ви можете знайти за посиланням: http://www.filarmonic.zp.ua