П'ятниця
03
грудня

Авторський концерт заслуженого діяча мистецтв України Наталії Боєвої

Третього грудня у концертному залі імені М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії з нагоди ювілею відбувся авторський концерт «Зірки музичної України» чарівної жінки, композитора Наталії Боєвої. Наталія Іванівна – володар багатьох нагород, член Національної Спілки композиторів України, голова Запорізького обласного осередку Національної спілки композиторів України, заслужений діяч мистецтв України, викладач і просто безмежно талановита людина.Музичний світ автора – це плід багатої, творчої уяви та дивовижних, тонких матерій, які втілені в кожній ноті сотень її творів. У композиторській скарбниці масштабні полотна для симфонічного оркестру, концерти для фортепіано, скрипки, альта, чудові вокальні цикли на вірші поетів різних епох.

Сьогоднішнє свято зібрало широке коло шанувальників високого мистецтва та почесних гостей, серед яких керівники обласних органів влади - заступники голови Запорізької обласної державної адміністрації Злата Некрасова та Руслан Шиханов. За дорученням голови обласної державної адміністрації Олександра Старуха, Злата Некрасова нагородила переможців обласної преміїза досягнення в галузі музичного мистецтва імені Івана Паторжинського: у номінації «За видатні досягнення у сфері професійної композиторської творчості» - Наталію Боєву, у номінації «За видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві» - артиста вищої категорії академічного симфонічного оркестру Ігоря Небогіна та вручила медаль Запорізької обласної державної адміністрації «За розвиток Запорізького краю» - заступнику генерального директора Запорізької обласної філармонії Світлані Івко.

Багато років композитор не просто співпрацює, але й є справжнім другом академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії. Майже всі прем'єрні виконання своїх творів вона дарує своєму рідному колективу. Народний артист України В’ячеслав Редя — однодумець та друг. Цим творчим тандемом Наталія Іванівна дуже пишається. «Оркестр та Маестро — надихають на нові творчі злети», - зазначає вона.

        Святкового вечора прозвучали найкращі твори Наталії Іванівни, зокрема «Святкова увертюра» для симфонічного оркестру, Дві картини до музики з вистави «Богдан Хмельницький».

Серед гостей програми - найкращі виконавці академічної музики. Відома українська співачка, лауреат міжнародних конкурсів Карина Кондрашевська натхненно виконала «Старосвітську баладу» сл.І. Малковича, «Монолог матері» сл. Т. Нещерет та романс «З журбою радість обнялась» сл. М. Вороного.

Романси на вірші українських поетів – І. Франка та М. Вороного у супроводі оркестру заспівала солістка Київського національного академічного театру оперети, заслужена артистка України Валерія Туліс.

Н. Боєва співпрацює з одним із найкращих скрипалів світу – лауреатом міжнародних конкурсів Дмитром Ткаченко. Захоплена мистецтвом музиканта, якого не дарма називають «україно-британською сенсацією» митець написала та присвятила йому свій Другий концерт для скрипки з оркестром. Складна та прекрасна музика твору зачарувала слухачів, а майстерність всіх музикантів викликала бурхливі оплески публіки.

У фіналі ювілейного концерту відбулася прем’єра «Фантазії» для фортепіано з оркестром, соліст – народний артист України Юрій Кот.

Багато теплих, щирих слів подяки та побажань нових творчих звершень звучали цього вечора на адресу митця від колег та друзів, а віддані шанувальники дякували за талант та незабутні враження від концерту бурхливими оваціями та вигуками «браво».

Натхненна музика видатної композиторки подарувала слухачам те, чого так не вистачає у сучасності – Віру, Надію та Любов!

Концерт відбувся із дотриманням всіх карантинних вимог згідно з чинним законодавством.