П'ятниця
26
лютого

Дивовижне поєднання класики та сучасності у музичній програмі академічного симфонічного оркестру

   Запоріжжя – місто справжніх меломанів, - у котре в цьому переконалися   і самі городяни, і зірковий гість програми «Класика і сучасність» - народний артист України Андрій Ільків, та й увесь колектив академічного симфонічного оркестру під орудою народного артиста України В’ячеслава Реді. Овації після завершення кожного твору були дуже щирі та гучні. «Люди скучили за класикою та справжніми «живими» концертами», - каже головний диригент.

   Програма заходу була дуже насиченою і розрахована на справжніх цінителів. У першому відділі концерту прозвучала Симфонія №2 Л. Бетховена. Життєстверджуюча музика великого віденського класика, жага до радості буття та гармонії – провідні риси твору, що виконується, на жаль, вкрай рідко.

   Не менш цікавою та різноманітною була програму другого відділу. Номери з балетів «Золотий Вік» та «Болт» Д. Шостаковича – яскраві перлини симфонічної музики ХХ століття.

   Власну інтерпретацію для труби   відомого Концерту для колоратурного сопрано з оркестром Р. Гліера представив публіці всесвітньовідомий музикант Андрій Ільків. Соліст Національного будинку камерної та органної музики, труба-соло оркестру «Вюрт Філармонікен», володар титулу «Перший талант світу» до Запоріжжя приїздить чи не кожного сезону. І це прекрасно, бо прихильників у талановитого музиканта тут чимало.

   Надзвичайною, співучою манерою гри, чарівним оксамитовим звуком А. Ільківа повною мірою меломани змогли насолодитися під час «Сюїти у старовинному стилі» А. Шнітке, де музикант представив публіці власне прочитання твору, та безмежні можливості духових інструментів – від звичайної труби до труби- пікколо та корна-да каччіа.

  Генеральний директор Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України Ірина Конарева від імені колективу філармонії привітала Андрія Ільківа з отримаманням почесного звання - народний артист України та з нагоди Дня народження музиканта. Щирі слова подяки за багаторічну плідну співпрацю, привітання та гучні оплески глядачів стали   яскравим акцентом у концертній програмі.