Понеділок
19
травня

Вечір пам'яті запорізького музиканта-піаніста Олександра Хилько

         18 травня 2014 року у обласній філармонії відбувся вечір пам’яті видатного музиканта Запорізького краю, піаніста класичної школи та майстра джазових імпровізацій Олександра Хилько. Вечір памяті був присвячений 65-річчю від Дня народження відомого музиканта.

         Магнетизм особистості Олександра Хилько та його виконавський дар зібрали в концертному залі імені М.І. Глінки шанувальників музичного мистецтва. Його імя відоме не тільки на Запоріжжі, а й на Україні та в Росії.

         Понад 25 років Олександр Хилько виступав на сцені Запорізької обласної філармонії. Багато хто із постійних шанувальників музичного мистецтва пам’ятають його неперевершені сольні концерти та аншлагові програми із академічним симфонічним оркестром.

         Геніальний талант Олександра Хилько розкрився також у концертмейстерській діяльності. У 1983 році на Республіканському конкурсі солістів-вокалістів Олександр Хилько був нагороджений Дипломом кращого концертмейстера.

Олександр Хилько  володів віртуозною технікою, прекрасним звуком, вмів пластично поєднати динаміку соліруючого інструменту зі звучанням симфонічного оркестру. Знаходячись за інструментом талановитий піаніст майже гіпнотизував слухачів своїм артистизмом та несамовитою чарівністю. У його виконанні, в кожній окремо взятій ноті, вирувала буря емоцій. Його виконавська манера вирізнялась вражаючим почуттям стилю, унікальними інтерпритаціями класичної музики та неперевершеними джазовими імпровізаціями.

Зі словами скорботи та вдячності таланту геніального  музиканта     виступили: головний диригент академічного симфонічного оркестру, народний артист України Вячеслав Редя,  народна артистка України Любов Малицька, голова обласного осередку Національної Спілки композиторів України, заслужений діяч мистецтв України Наталія Боєва, викладач Запорізького музичного училища ім. П.І.Майбороди Євген Гнєдиш, викладач дитячої музичної  школи №3  Яків Гіпсман.

Виконанням музичних композицій пам’ять про геніального музиканта вшанували артисти обласної філармонії,  викладачі Запорізьких дитячих музичних шкіл №1, №2, № 3, №5.

Надзвичайно зворушливим та проникливим став виступ доньки талановитого музиканта – Марії Хилько,яка з гордістю продовжує традиції династії та має вже значні успіхи на музичному Олімпі.

На закінчення вечора–пам’яті  у виконанні духового оркестру муніципального театру танцю, керівник – Богдан Сапожніков, прозвучали музичні твори відомих композиторів, як символ вічної та невгасимої творчої музи. 

Пам'ять про великого музиканта завжди буде жити в серці кожного,

 чиє  життя повязане з  Мистецтвом.