П'ятниця
16
травня

Композитори Запоріжжя запрошують...

До 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка

Композитори Запоріжжя запрошують…

         Під такою назвою 16 травня у концертному залі імені М.І. Глінки обласної філармонії за участі Запорізького обласного осередку національної Спілки композиторів України відбувся  концерт прем’єрних творів відомих геніальних композиторів сучасності: заслужених діячів мистецтв України Наталії Боєвої (Запоріжжя) та Юрія Шевченка (Київ), лауреатів Міжнародних конкурсів Дмитра Савенка та Ганни Хазової (Запоріжжя), бакалавра та магістра музики Василя Медвідя (Бостон, США).

 Широкому колу глядачів були представлені музичні шедеври у прем’єрному виконанні академічним симфонічним оркестром обласної філармонії під керівництвом головного диригента, народного артиста України Вячеслава Реді, а також солістів: заслужених артистів України  Валентини Косташ та Віталія Соломянчука,  лауреатів Міжнародних конкурсів Ілони Турчанінової, Влада Галиченка, Володимира Машлюка.

 

Творча постать  запорізького композитора, голови Запорізького обласного осередку національної Спілки композиторів УкраїниНаталії Боєвої надзвичайно багатогранна, тому не дивно, що такою ж багатогранною є представлена програма її творів.

В основу вокально-симфонічної картини «Бондарівна» покладено тексти української народної балади «Бондарівна» та  вірші українського поета епохи «Розстріляного Відродження» Марка Вороного.  До 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка композитор   присвятила думку на вірші Великого Кобзаря «Бандуристе, орле сизий».

Увертюра для органу та симфонічного оркестру «Сходження» створена у 2013 році і присвячена солістці академічного симфонічного оркестру, лауреату Міжнародного конкурсу Ілоні Турчаніновій. У творі йдеться про сходження людини через тернії буття до духовного очищення. 

Твір «Осінь у Новій Англії» Василя Медвідя, створена у 2011 році. За допомогою музичних фарб автор змалював «осінь» людського буття, загальне примирення людини із собою під час підведення підсумків прожитого життя.  Непростий внутрішній діалог людини, переданий через звучання симфонічного оркестру, призводить до поступового отримання втраченої гармонії з собою та зі світом. «Осінь у Новій Англії»  присвячена дружині композитора Тетяні Медвідь.

Заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії імені М.Лисенка та премії імені М. Вериковського, лауреат премії «Київська пектораль» Юрій Шевченко запорізьким глядачам презентував три твори: «Шумка-гопак», парафраз-буфф «Ніч яка…», «Танго».

«Шумка - гопак» - твір написаний на замовлення танцювального ансамблю «Шумка» (Канада). Вперше прозвучав у 2008 році на гала-концерті, присвяченому 50-річному ювілею колективу. На Запоріжжі виконується вперше.

«Ніч яка…» - оркестрова мініатюра, яка базується на музиці з балету «Буратино та Чарівна Скрипка».

«Танго» - твір, створений як музичний номер до вистави «Помста по-італійськи» Національного театру російської драми імені Лесі Українки. Виконується як окремий номер.

«Три фантастичних танці для маримби з оркестром» Дмитра Савенка створені у 2012 році і є присвятою  композитора одному з яскравих солістів академічного симфонічного оркестру Віталію  Соломянчуку. Зміст музики та оркестрова палітра твору  - це свято життя, що складається з різних сторінок радощів та печалі, веде у світ фантастичних снів.

Романс-мініатюру для жіночого голосу та оркестру «Чекання» Дмитро Савенко створив у 1988 році (друга редакція 2014).  Використання мелодекламації, виконання вокальної партії «говірком» свідчать про значимість поетичного тексту та «театральність» втілення змісту.

Вокальний цикл «Ніч…Життя…Кохання…» для сопрано та симфонічного оркестру композитора Ганни Хазової на слова Сергія Дуня створений як гімн ночі. Від розкриття особистих почуттів людини твір рухається до своєї кульмінації, яка уособлює вічну і завжди актуальну ідею: «Життя та кохання – це те, що так потрібне для щастя!».  Цікаво, що сольну вокальну партію виконала  автор Ганна Хазова.

Твори, які прозвучали у концертній програміце справжнє національне надбання, інтелектуальна та духовна скарбниця українського народу. Композитори Запоріжжя - це перлини та гордість козацького краю, які прославляють його своїм мистецтвом !