Субота
12
вересня

Грандіозне Відкриття 64 симфонічного сезону!

       «Музика — це місія, - дарувати людям Світ, Гармонію та Любов», - впевнені музиканти академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії та художній керівник і головний диригент - народний артист України В'ячеслав Редя.

       Попри сувору реальність та всесвітню пандемію, 64 симфонічний сезон відкрито найяскравішими перлинами світової класики, що занурюють слухачів в чарівний світ східних казок та атмосферу палкої іспанської пристрасті, - творами М. А. Римського-Корсакова та Ж. Бізе — Р. Щедрина.

       Джерелом натхнення для створення сюїти «Шехеразада» М. А. Римського -Корсакова стала збірка арабських казок «Тисяча і одна ніч». Магія багатоголосся, орієнтальний колорит, імітація звучання дивних музичних інструментів Сходу, стихія моря, кохання та пристрасті, - все це відчула публіка завдяки майстерності музикантів. Сольну партію скрипки, що уособлює образ головної героїні, (Шехеразади) дуже натхненно виконала концертмейстер оркестру, лауреат міжнародних конкурсів Олена Ігнатенко.

       “Справжня краса цієї музики - у нюансах, - каже головний диригент В. Редя. - М.А. Римський -Корсаков визнаний майстер оркестрового колориту. Його твори можна вважати енциклопедією з мелодики, ритмів, інтонацій та оркестровки”.

       Ще один твір, який підкорив слухачів концерту — яскравий шедевр, де зустрілася палюча іспанська пристрасть та неперевершена музика двох великих композиторів Ж. Бізе та Р. Щедріна - «Кармен- сюїта».

         Як каже маестро В. Редя: “ Нам дуже хотілося, аби публіка відчула, що за кожним рухом музикантів — струнної чи ударної групи приховано не тільки доволі складну у виконанні музику, а й головне — пластику та образи головних героїв. Хтось, слухаючи музику, ймовірно, згадав неперевершену Майю Плісецьку, для якої створювалася ця музика. Навіть зараз, через пів століття після прем'єри, музика дивує новаторськими знахідками Р. Щедрина в області роботи з першоджерелом - музикою з опери Ж. Бізе. Багато композиторів того часу відмовилось працювати над балетом, адже це надзвичайно складно! Родіон Щедрін в цьому відношенні зробив неймовірно складну роботу - створив справжній музичний шедевр , що став символом, гімном Кармен ХХ століття”.

       «Музика цілує музику», - згодом сказала про «Кармен-сюїту» Белла Ахмадуліна. Цього вечора у концертному залі імені Глінки Запорізької обласної філармонії цю магію відчули і меломани нашого міста. Овації на честь оркестру та диригента тривали довго.

     Симфонічний сезон розпочато. Попереду - чимало яскравих мистецьких подій та концертів улюбленого оркестру та його іменитого диригента, тож — слідкуйте за афішами!