ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ. Піаністка зі світовим ім'ям виступала у Запорізькій обласній філармонії для воїнів АТО, а «Запорізькі кікімори», тим часом, дозбирали кошти на тепловізор.
Наталя ЗВОРИГІНА,
«Урядовий кур’єр»
В рамках реалізації безстрокової благодійної акції Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України на підтримку українських воїнів-захисників, ініційованої корпунктом «УК», піаністка зі світовою популярністю, уродженка Запоріжжя та вихованка Запорізького музичного училища, а нині - відома виконавиця, яка успішно концертує в Німеччині, Нідерландах, Іспанії - Віоліна Петриченко виступила для бійців АТО у великому залі Запорізької обласної державної філармонії з програмою класичної фортепіанної музичної мініатюри.
На Заході її називають «видатною слов'янською піаністкою». А на Запоріжжі – просто землячкою. Віоліна народилась у родині викладачів місцевого музучилища. Після закінчення своєї запорізької альма матер продовжила навчання у Київській національній музичній академії імені П.Чайковського, потім – у музичних вишах Веймара та Кельна (Німеччина). Тепер активно і з великим успіхом концертує в країнах Західної Європи. За всякої можливості вона пропагує українську музику. Зокрема, твори вітчизняного композитора Віктора Косенка (1896–1938), які почули запоріжці, піаністка вже виконувала в Німеччині, Нідерландах, Іспанії...
Видатна піаністка веде також активну волонтерську роботу. Збори від своїх благодійних концертів в Європі направляє на допомогу українській армії.
Тепер приїхала до Запоріжжя з новою концертною програмою «Шедеври фортепіанної мініатюри». У її виконанні прозвучали твори Фредеріка Шопена, Сергія Рахманінова, Олександра Скрябіна, а також обов’язково - видатного українського композитора Віктора Косенка.
Особливе запрошення на концерт від піаністки отримали бійці 9-го полку оперативного призначення Національної гвардії України «Гепард», які до недавнього часу захищали рубежі на підступах до Маріуполя. Зараз у зв'язку з ротацією вони знаходяться на відпочинку в Запоріжжі і раді можливості побувати на концерті.
Разом зі своїм командиром - лейтенантом Володимиром Пипченком з Житомира двадцять спецназівців заворожено слухали рояль.
Гвардійці з честю несуть свою службу і готуються до близької демобілізації.
- Звичайно, нам всім вже хочеться скоріше повернутися додому, але поки не прийде зміна, свій пост не здамо, - підтвердив 24-річний гвардієць Станіслав Прілоус із Запоріжжя.
У підрозділі лейтенанта Пипченка служать хлопці з Черкаської, Чернівецької, Житомирської, Запорізької та інших областей України. Їм довелося сповна скуштувати всіх небезпек і поневірянь на передовій. А ось на концерт класичної музики вони потрапили вперше.
- Я вчився в Києві, в академії МВС, і відвідував такі концерти. Мені таке - не вперше. А ось для них це - справжнє свято, - підтвердив Володимир.
Керівники Запорізької обласної державної філармонії - генеральний директор Ірина Конарєва і художній керівник Ольга Бежинар забезпечили хлопцям сердечний прийом. Для них підготували кращі місця в партері. Кожному подарували програмку концерту, на якій по завершенні виступу залишила свій автограф незрівнянна Віоліна Петриченко.
В рамках концертного виступу піаністки у концертному залі ім. Глінки волонтерська група «Запорізькі кікімори», координатор Юлія Матвієнко, організувала збір коштів на допомогу воїнам-захисникам. Крім того, жінки-волонтери обдарували гвардійців-«гепардівців» власноруч виготовленими оберегами.
- На цьому концерті нам вдалося зібрати ще 595 грн благодійних коштів, - підтвердила координатор групи Юлія Матвієнко. - Схоже, саме такої суми нам і не вистачало для придбання тепловізора, який вкрай необхідний нашим хлопцям на передовій. Спасибі всім небайдужим людям - одну справа робимо. З миру по нитці - нашим захисникам тепловізор.