Середа
29
березня

У Запоріжжі вже готують програму концерту Перемоги

САЙТ ZPRZ CITY

Ірина Єгорова

Публікація 28.03.2023

У Центрі журналістської солідарності працівники Запорізької обласної філармонії розповіли про творчі плани та прем“єри 83 концертного сезону

Центр журналістської солідарності, який створений у минулому році і працює під егідою ЮНЕСКО, опікується журналістами, які виїхали з  Донецької, Луганської та Запорізької областей. Їх домівки залишилися на територіях, які окуповані або знаходяться під постійними обстрілами.

Як зазначила голова обласної організації НСЖУ, керівник Центру журналістської солідарності Наталія Кузьменко, сьогодні на обліку знаходяться 60 вимушених переселенців-медійників.

І половина з них з задоволенням проходить сеанси арт-терапії на концертах солістів та творчих колективів Запорізької обласної філармонії. За що медійники з Бердянська, Оріхова, Якимівки, Енергодара, Гуляйполя, Лисичанська дуже вдячні артистам цього провідного закладу культури Запорізької області.

Тримають філармонійний фронт

Про роботу колективу з початку повномасштабного вторгнення росії розповіла в.о. генерального директора Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України Ірина Конарева. Перші кілька місяців концертну діяльність у філармонії поставили на паузу, але працівники не сиділи вдома, вони активно волонтерили.

- Це наша перша пресконференція за часів повномасштабного вторгнення. Але не тому, що ми не мали достатньо гідних подій, а тому, що ми, навпаки, дуже активно працювали в рамках проекту «Філармонійна оборона в дії» задля скорішої Перемоги, - зазначила Ірина Конарева. - Спочатку ми, як і вся країна, долучилися до волонтерської діяльності – пекли пиріжки, шили прапори, збирали необхідні речі для переселенців, готували маскувальні сітки та шоломи, проводили благодійні концерти для захисників, переселенців та діточок, донатили, працювали у хабах, навіть займалися вантажними роботами, словом робили багато корисного.

Наразі працівники філармонії, за словами Ірини Едуардівни, опанували ще один вид допомоги – виготовлення окопних свічок. Їх передають військовослужбовцям, бійцям тероборони та волонтерам, які відвозять окопні свічки на передову.

Варто відмітити, що сьогодні чотири працівники філармоніїзахищають країну у лавах ЗСУ – соліст Богдан Хижняк, режисер Андрій Романов, артисти балету Микита Коваль та Дмитро Тищенко.

Мистецтво зміцнює бойовий дух

Два місяці працівники філармонії волонтерили, а вже з травня минулого року потроху почали займатися основною діяльністю — дарувати людям позитивні емоції і естетичну насолоду.

– Музичне мистецтво зараз дуже актуальне. Не тільки в нашій країні, а й поза її межами воно зміцнює бойовий дух та надихає на Перемогу! - впевнена Ірина Едуардівна. - Тож ми не розгубилися, а згуртувалися та об’єдналися. І зараз глядачі віддячують нам аншлаговими залами та щирими оплесками. І в цьому ви могли переконатися на наших концертах.

Єдина прифронтова філармонія просто вражає своєю активністю! Так, у минулому році проведено 136 мистецьких заходів, 24 з яких – прем’єрні! Для дітей проведено 36 концертних програм. В активі філармонії - і 55 благодійних концертів у госпіталі та на різних локаціях для захисників і переселенців з гарячих точок. На концертах побувало біля 30 тис. глядачів.

- Звичайно, певна частина працівників (33 чоловіка, 14%) зокрема молоді матусі з дітлахами та особи поважного віку виїхали за межі міста, але ми тримаємося завдяки чудовій творчій атмосфері взаєморозуміння та впевненості у своїх силах, - підкреслила керівниця облфілармонії. - Дуже радіємо, що завдяки музичному керівнику філармонії Оксані Гопко до нас долучилися молоді талановиті співаки – випускники Дніпропетровської музичної академії Даніїл Риндін, володар розкішного басу, та юна Аліна Сліта.

Ще ми пишаємося нашим новим концертмейстером Артуром Остапчуком та іншими новими артистами усіх творчих колективів. Саме тому у нас є зараз потужній творчий потенціал! Готуються прем’єри, особливо користуються підвищеним попитом у глядачів наші постійно діючі проєкти «Філармонія-дітям» та «Мистецькі зустрічі».

Готуються до концерту Перемоги

Пишаємося, що у такий важкий час на базі академічного симфонічного оркестру з’явилися нові колективи – камерний оркестр під керуванням молодого талановитого Олександра Горлова, Біг Бенд під керуванням Дмитра Мітніка, комбо-бенд «Music Man» під орудою Юрія Крюкова та молодіжний симфо-бенд під керуванням Надії Другової.

У дуже гарній творчій формі зараз ансамбль «Запорожці», завдяки керівникам - заслуженим артистам України Сергію Черногору, Олегу Кугаєвському та Олегу Кравцю.

Тому у наших планах найближчим часом проведення цікавих концертних програм, активізація гастрольної діяльності, подальша робота з актуалізації репертуару, запрошення талановитих митців з Національної філармонії та закладів.

Але поруч з тим ми не припиняємо співпрацювати з благодійними організаціями - «Я – Маріуполь», «Карітас Запоріжжя», «Солдатський привал», «Коло», «Нова надія», «Мазаль ТОВ», «Beluga ua», «Help.zp ua», всього 26 партнерів. У нас, до речі, працюють 10 переселенців з Маріуполя (з “Азовсталі»), Дніпрорудного, Поліг, Бердянська, Степногірська, Токмака, Дружковки Донецької області.

Ірина Конарева також розповіла, що у філармонії готують програму концерту Перемоги.

- Працювати над програмою почали давно, мабуть, ще з перших днів війни, - поділилась Ірина Едуардівна. - Вже підготували актуальний репертуар, нові твори. У концерті будуть задіяні усі солісти та творчі колективи філармонії. А також кращі мистецькі сили Запорізького краю. Концерт буде грандіозним, у двох відділеннях.

Ми дуже хотіли би провести концерти Перемоги у містах нашої області, але зараз запрошуємо всіх до нас - на концерти, що готуються душею.

Про власні творчі плани, а також творчі плани та майбутні прем’єри колективів обласної філармонії журналістам розповіли директор-розпорядник академічного симфонічного оркестру Микола Петюк, артист вищої категорії академічного симфонічного оркестру, в.о. диригента, лауреат міжнародних конкурсів Дмитро Мітнік, артист вищої категорії академічного симфонічного оркестру, в.о. диригента, лауреат міжнародних конкурсів Олександр Горлов, художній керівник- головний хормейстер академічного козацького ансамблю пісні і танцю “Запорожці”, заслужений артист України Сергій Черногор, директор-розпорядник академічного козацького ансамблю пісні і танцю “Запорожці” Орислава Довженко, солістка обласної філармонії, лауреат міжнародних конкурсів Юлія Якса та артист розмовного жанру Юлій Гаврилов.

Точка зору глядача-переселенця

Вікторія Горбатко, журналістка з Бердянська:

- Те, що роблять артисти обласної філармонії, важко переоцінити. Музика, концерти — на часі!

У Запоріжжя я приїхала у березні минулого року. Ми розуміли, що рано чи пізно до нас прийдуть. Взяли онучку і поїхали. До Запоріжжя добиралися через 17 блокпостів. На кожному запитували документи, рилися у наших речах.

На дорозі бачили багато спалених машин, техніки. Здавалося — це залишилося з війни. І не хотілося вірити, що це наші сьогоднішні реалії.

Психологічно дуже важко пережити, що ти вдома мав усе, а приїхав у Запоріжжя і не знаєш, що тобі робити. Ти як дерево, яке вирвали з корінням.

І у моїх колег, які знайшли прихисток у Запоріжжі, є що розповісти про ситуації у їх рідних містах.

У нас два життя: одне — тут намагатися щось робити, інтегруватися у нормальне життя. А друге — ми думками весь час вдома. Ми спілкуємось з земляками, які теж виїхали, обмінюємось інформацією про те, що робиться у нашому рідному місті.

Це я детально так розповідаю, щоб артисти розуміли, у якому стані ми приходимо у філармонію. А під час концерту ми забуваємо про цей жах. Приходимо - і душа розквітає!

Я вдячна долі, що завдяки партнерству обласної організації НСЖУ і обласної філармонії ми, переселенці, маємо змогу відвідувати такі чудові концерти. Працівники філармонії за цей рік стали нам рідними людьми.

Артисти несуть потужні позитивні емоції — емоції відродження усіх нас! Хай завжди будуть з вами наші слова вдячності і наші аплодисменти.

І так хочеться, щоб з концертом Перемоги солісти і творчі колективи приїхали до нашого деокупованого Бердянська. І щоб у нашому місті під час оксамитового сезону відбувся фестиваль джазу!

Фото: Запорізька обласна філармонія

Посилання на сайт: https://zprz.city/news/view/u-zaporizhzhi-vzhe-gotuyut-programu-kontsertu-peremogi