П'ятниця
08
липня

Музика сьогодення у Запорізькій філармонії: сплав спротиву та любові

Сайт газети "МІГ"

Публікація 07.07.2022

Інесса Атаманчук

Люблю запорізьку філармонічну публіку.

Виховані, внутрішньо музично чутливі, пробираються до свого місця, не важливо, де, заплющують очі, занурюються… Відчувають ритм, стрій, структуру твору, дихають у такт…

Впевнена, що з часом оці програмки стануть рарітетами. Запоріжжя 2022-го воєнного року завершує 65-й симфонічний сезон. У залі – не більше двохсот слухачів: наша кількість обмежена місцями не у залі філармонії, а в укритті.

Музика сьогодення – Героїчна симфонія Бетховена… Музика Лисенка… І – чекаємо на прем’єру. Інструментальне виконання “Ой, у лузі червона калина” – аранжирування нашого рідного музиканта Андрія Нетреби.

За диригентським пультом – тендітна та впевнена Надія Другова.

Слухаючи Бетховена, роздивляючись знайомі та нові обличчя Запорізького академічного симфонічного оркестру, знаю, що кров української музики циркулює зараз світом.

Що десь у Германії співають надзвичайні птахи нашого гатунку Тамара Лукашова та Мар’яна Садовська. Що з концертами та лекціями пропагує у Європі нашу музичну яскравість Люба Морозова… Що у Запоріжжі написала новий концерт для скрипки з оркестром Наталія Боєва – для нашого скрипаля, який зараз в Англії.

Що нові твори написав Максим Коломієць, – а як би хотілось не лише знати, а й чути… Щодня нові твори та аранжування записує та викладає у всесвітню мережу вишуканий акордеоніст Ігор Завадський. І його музику з Києва чує весь світ.

Українська музика циркулює попри рани на тілі нашої країни.

 Посилання на сайт: https://mig.com.ua/muzika-sogodennja-u-zaporizkij-filarmonii-splav-sprotivu-ta-ljubovi/amp/