П'ятниця
24
червня

До філармонії повернулась музика

Сайт газети "МИГ"

Інесса Атаманчук

Публікація: 24.06.2022

Концертом “Старовинні мініатюри” Запорізька обласна філармонія позначила повернення сезону, який перервала війна.

Зі сцени  камерного залу 23 червня 2022 року прозвучала музика Баха та Генделя, Глюка, Вівальді, Перголезе, Обера та Боккеріні.  На сцені  – лауреат премії імені І.Паторжинського скрипаль Володимир Галіченко, віолончеліст Дмитро Саверов, за роялем – авторка програми Іоланта Дамаскіна. Вокальні твори прозвучали у виконанні лауреатки багатьох конкурсів Юлії Якси та Вікторії Шестакової. Ведучий програми – Юлій Гаврилов, у якого мені хотілося відібрати сценарій та мікрофон, для більшої камерності концерту.

Формат програми – невеликі твори різних епох. Деякі з мелодій часто цитує кінематограф та телебачення. Деякі – згадують пальці та вуха тих, хто вчився у музичній школі. Тож, у цей затишний вечір [слава ЗСУ!]  у Запорізькій філармонії музика з пальців та вуст  музикантів  наче лилася з нотних записів минулих століть, спираючись на вправні басові звуки віолончелі.  Та викликала тихий дощ природи, тихий сум та спогади у присутніх. Обличчя, зачаровані музикою, були осяяні ясністю логіки вічної музики.

І подумалось: як важливо зберегти оці ознаки причетності до мистецтва. Не втратити бажання готуватись до події: прасувати брюки, сорочки та блузки, робити зачіски, прикрашати себе сережками та намистами…

Як важливо суспільству не втратити вміння грати на скрипці, віолончелі та роялі, співати. Не розівчитися ходити на концерти, сміятись та плакати від радості розуміти музику!

Інеса АТАМАНЧУК, фото Миколи БАРИШЕВА

Посилання на сайт: https://mig.com.ua/do-filarmonii-povernulas-muzika/