П'ятниця
11
червня

Ювілейні «Акорди Хортиці» пролунають у Запоріжжі

ГАЗЕТА МІГ

Інесса Атаманчук

Публікація 09.06.2021

Ювілейні «Акорди Хортиці» пролунають у Запоріжжі

Ювілейні «Акорди Хортиці» пролунають у Запоріжжі

12 червня у Концертній залі імені М.Глінки відбудеться справжнє свято музики і таланту. Обдарована молодь, володарі Гран-прі та лауреати першого ступеня ХХ Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці» подарують два феєричних концерти.

ХХ ювілейний конкурс-фестиваль «Акорди Хортиці», незважаючи на дистанційний формат проведення у цьому році, зібрав понад 800 юних виконавців з 13-ти країн Європи. Концерт переможців конкурсу-фестивалю на головній академічній сцені Запоріжжя для кожного з них – можливість втілення своєї мрії стати великим артистом.

В цей день о 15.00 на сцені – юні таланти Запорізького краю.

Саме так – «Юні таланти Запорізького краю» – називається програма, в якій приймуть участь солісти та колективи мистецьких шкіл Запоріжжя, Мелітополя та Енергодару прозвучать твори класичної та сучасної музики.

Яскрава концертна програма сформована з виступів інструменталістів, фортепіанних ансамблів, ансамблів скрипалів «Хорта», «Мажорчики» ЗДМШ №2, ансамбль духових інструментів Old school bend ЗДМШ №1, вокальні ансамблі «Кампанеллі» і O sole mio ЗДШМ №1, хору «Менестрелі» ЗДМШ№2.

В концерті бере участь симфонічний оркестр міської дитячої філармонії «Симфо — Kids», який зібрав талановиту молодь нашого міста та за цей рік став лауреатом престижних міжнародних конкурсів.

Наприкінці цього феєричного концерту буде презентовано новий муніципальний хоровий колектив «Запорізький молодіжний камерний хор» [керівник Оксана Братцева].

«Гала-концерт» відбудеться о 18.00

На головній сцені КЗ імені М.І.Глінки – володарі Гран-прі ХХ Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці» з академічним симфонічним оркестром Запорізької обласної філармонії під керівництвом народного артиста України В’ячеслава Реді.

Неймовірну інструментальну магію даруватимуть юні музиканти, які завдяки своєму таланту, кропіткій праці та за допомогою своїх талановитих викладачів досягли дуже високих результатів в своєму творчому житті.

Корній Шелдунов [скрипка] – учень Київського державного музичного ліцею імені М.В.Лисенка в класі народної артистки України Богдани Півненко. Корній лауреат багатьох престижних міжнародних конкурсів. Неодноразово виступав в якості соліста з симфонічними оркестрами України.

Сандра Василькова [скрипка] – учениця Київського державного музичного ліцею імені М.В.Лисенка в класі народної артистки України Богдани Півненко. Сандра лауреат багатьох престижних міжнародних конкурсів в Україні та за її кордонами, а саме у Німеччині Італії, Польщі, Чехії… Сандра неодноразово виступала в якості солістки з симфонічними оркестрами міст України.

Марія Клименко [фортепіано] – студентка Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського. Лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Стипендіат Президента України, стипендіат міжнародних фондів Володимира Співакова, Юрія Розума. Неодноразово виступала в якості солістки з багатьма оркестрами України, у складі фортепіанних та камерних ансамблів. В «Акордах Хортиці» з семи років Маша з успіхом виступала в номінації «Соліст з оркестром». На запрошення Запорізької обласної філармонії  виступала на Відкритті 63 симфонічного сезону.

Аста Дора Финнсдоттир – юна піаністка з Ісландії. Аста навчається в Інституті Баррат Дуе [Норвегія], викладач Марія Пляссова та в музичному коледжі Рейкьявіка [Ісландія] – викладач Петер Мате. Аста – лауреат міжнародних конкурсів у Франції, США, Ісландії, Бельгії, Польщі, Великої Британії, Ізраїлі, Росії, Швейцарії та ін. У свої 14 років вона має досвід виступів як солістка з Ісландським симфонічним оркестром, камерним оркестром Camerata в Афінах, з симфонічним оркестром інституту Барратт Дуе в Норвегії. Виступала з сольною програмою на фестивалях у Фінляндії, Данії, Греції, Бельгії, Норвегії, Ісландії.

Завжди справжнє свято, коли на сцену Концертного залу імені М.І. Глинки виходить видатна українська скрипалька, народна артистка України Богдана Півненко. Богдана Півненко – доцент, завідуюча кафедри скрипки НМАУ ім. П.І. Чайковського, солістка Національного ансамблю солістів «Київська камерата», народна артистка України.

На протязі 15-ти років Богдана Іванівна член журі «Акордів Хортиці». [З 2015-го – голова журі конкурсу].

Приходьте на прекрасний концерт! Свято обіцяє бути незабутнім.

посилання на сайт: https://mig.com.ua/juvilejni-akordi-hortici-prolunajut-u-zaporizhzhi/