Понеділок
19
травня

“Ми пишаємося не тільки своїми колективами, але й глядачем...”

В обласній державній філармонії на часі – закриття 57­го симфонічного сезону. З цієї нагоди з журналістами зустрілися генеральний директор філармонії, заслужений працівник культури України Ірина Конарєва, головний диригент академічного симфонічного оркестру, народний артист України В’ячеслав Редя, директор­розпорядник козацького ансамблю пісні і танцю “Запорожці” Орислава Довженко й художній керівник філармонії Ольга Беженар.

Минулий сезон був для всього творчого складу філармонії плідним і насиченим: проведено понад 500 концертних програм і культурно­масових заходів (у тому числі благодійних), відбулося близько 50­ти виїзних виступів на концертних майданчиках міста та області.

Тематична спрямованість концертів дуже різна. Радували і гастрольні виступи зарубіжних музикантів. Багатьом поціновувачам класики запам’ятався недавній концерт головного органіста собору Нотр­Дам де Назарет (Париж, Франція) Жана­Марі Леруа. Однак це далеко не все, чим по праву може пишатися Запорізька обласна філармонія.

– Найважливішим напрямком нашої діяльності є пропаганда шедеврів світового музичного мистецтва серед молодого покоління, – розповідає Ірина Конарєва. – Щотижня відбуваються концерти академічного симфонічного оркестру з циклу “Для всієї родини”, на які запрошуються діти та їхні батьки. Для більш старшого покоління працюють групи музичного лекторію, учасники якого створили ряд пізнавальних програм: “З Кобзарем у серці” до 200­річчя з дня народження Тараса Шевченка, “Музика Франції XX сторіччя”, “Музика Америки XX сторіччя” і т.і. Для маленьких глядачів незабутніми стали зустрічі з улюбленими героями відомих казок і мюзиклів: “Кресало”, “Дикі лебеді” та інших.

З’явилося в Запорізькій філармонії і своє ноу­хау – екскурсії залами храму культури для школярів. Є і ще більш цінне починання – скоро при ансамблі “Запорожці” відкриється безкоштовна школа­студія для дітей та юнацтва.

– Набір до школи проводитиметься на конкурсній основі. Ймовірно, вона складатиметься з двох вікових груп: з 10–12 років і з 14–15 років. Це прекрасна можливість омолоджувати наш колектив. Зараз дуже багато талановитих дітей, – підкреслила Орислава Довженко.

Є ще ряд творчих проектів, які стали знаковими для філармонії. Наприклад, це новостворений ансамбль бандуристів, презентація якого відбулася 24 квітня, і прем’єрний показ театрального дійства за мотивами опери Гулака­Артемовського “Запорожець за Дунаєм”. У перспективі його планується перенести на відкритий ландшафт і показати на оглядовому майданчику музею історії запорозького козацтва Національного заповідника “Хортиця”.

Підбиваючи підсумок прес­конференції, Ірина Конарєва запросила всіх бажаючих 30 травня на 18­ту годину на концерт Запорізького державного академічного симфонічного оркестру під керівництвом головного диригента – народного артиста України В’ячеслава Реді й зазначила:

– Ми пишаємося всіма нашими колективами і пишаємося нашим глядачем, адже до нашого концертного залу приходять зацікавлені, справді культурні і високодуховні люди. Окрім того, додам, що, не дивлячись на тимчасові труднощі, які сьогодні є в нашій країні, ми не підвищили ціну вхідного квитка. Тож ми завжди раді бачити наших постійних глядачів, хто приходить до нас у Концертний зал ім. М.Глінки, і всіх тих, хто хоче поринути у світ прекрасного.

 

Олена МУХА

Газета "Запорозька Січ" № 105

17 травня 2014 року