Неділя
18
травня

Опера просто неба і нова студія для дітей

Добігає кінця концертний сезон: 30 травня о 18.00 запорізьким меломанам презентуватиме останню (аж до осені) програму академічний симфонічний оркестр обласної філармонії. Унікальну – як унікальний кожен виступ цього колективу, бо щоконцерта він виконує інші твори, часто – з видатними солістами-віртуозами. Прощальну перед літньою паузою зустріч зі слухачами у Концертному залі імені М.Глінки оркестр присвячує музиці ХХ і ХХІ століть.

П’ятсот концертів за сезон

- Прозвучить симфонічна картина „Поргі і Бесс” Джорджа Гершвіна, концерт для саксофона з оркестром Андрія Ешпая, сюїта з балету „Роксолана” Дмитра Акімова, парафраз-буф „Ніч яка…” і „Шумка-гопак” Юрія Шевченка. Щоб грати з нами, із Києва приїде саксофоніст Олександр Рукомойніков, - розповідає художній керівник і головний диригент оркестру, народний артист України В’ячеслав Редя.

Але це тільки остання крапка сезону 2013-2014. А всього з вересня минулого року, за словами директора обласної філармонії Ірини Конарєвої, філармонічні артисти дали понад п’ятсот концертів! Зокрема, симфонічний оркестр – майже 80, козацький ансамбль пісні і танцю „Запорожці” – більше 70, естрадна група – 300 із гаком…

Парад прем’єр

Непересічних музичних подій було стільки, що всіх не перелічити: гранд-концерт (і низка програм) до 200-річчя Тараса Шевченка, зустрічі з зірками світового рівня (як от флейтист Станіслав Зубицький з Італії, солісти Большого театру Росії баритони Сергій Плюснін та Юрій Зальцман, президент фонду „Таланти світу” Давид Гвініанідзе, головний органіст паризького собору Нотр-дам де Назарет Жан-Марі Леруа, піаніст Сергій Коржавін), а ще - дитячі музичні казки, сольні концерти солістів філармонії…

Гастролі академічної хорової чоловічої капели імені Левка Ревуцького (Київ) планувалися по всій Україні, але відбулися лише в трьох областях. Причому, саме в Запоріжжі вони виявилися найяскравішими. Підключилися наші музиканти: капела співала у супроводі симфонічного оркестру!

Та що казати, коли тільки останнього тижня відбулися концерт „Цілуйте руки матерям”, прем’єра моновистави артиста філармонії Сергія Собержанського „Контрабас”, програма „Композитори Запоріжжя запрошують…”, вечір камерної музики… А завтра, в неділю 18 травня, в Концертному залі імені М.Глінки обласної філармонії - концерт пам’яті запорізького піаніста Олександра Хилька і казка „Коник-Горбоконик”.

Акорди” не прозвучали, зате…

На жаль, цієї весни – уперше без малого за 15 років – не відбувся Міжнародний дитячо-юнацький фестиваль-конкурс „Акорди Хортиці”.

- Сказати „не відбувся” не зовсім точно. Ми змушені були перенести його через напружену політичну ситуацію – можливо, на осінь, - уточнює В’ячеслав Редя.

- Зате саме в цьому сезоні у нас виник новий колектив, - не без гордості повідомляє художній керівник філармонії Ольга Беженарь. Ще б пак! Ольга Петрівна довго мріяла про ансамбль бандуристів – і, нарешті, створила й очолила його. Поки що ансамбль безіменний, а філармонія оголосила конкурс на кращу назву для нього: переможець одержить запрошення на концерт.

Цвіт папороті” на Покрова

Знаковою прем’єрою сезону стало театралізоване дійство „Запорожець за Дунаєм” за класичною оперою Семена Гулака-Артемовського, що ансамбль „Запорожці” поставив разом із солістами-вокалістами філармонії. Тепер, коли у колективі з’явився „власний” режисер Максим Козолуп із двома вищими освітами (режисерською і вокальною), та ще й з чудовим басом, готується ландшафтна вистава „Запорожець за Дунаєм”. Розглядається два варіанти: показати її просто неба в історико-культурному комплексі „Запорозька Січ” або на оглядовому майданчику музею історії запорозького козацтва, де якраз завершується реконструкція.

- Одне точно6 ми приурочимо показ до Дня Конституції, - повідомляє Ірина Конарєва. – Якщо не вдасться на Хортиці, то, принаймні, на сцені нашого Концертного залу імені М.Глінки.

– А до фестивалю „Покрова на Хортиці” готуємо театралізоване дійство „Цвіт папороті” за оперою Євгена Станковича, - додає директор-розпорядник ансамблю „Запорожці” Орислава Довженко.

Звідки беруться артисти?

Поділилася вона також іще однією важливою новиною: з першого вересня при ансамблі відкриється безкоштовна (!) дитяча студія з двома відділеннями: хореографічним і хоровим. А набиратимуть студійців уже в серпні.

- Приймемо тих, хто має певну підготовку, - пояснила директор-розпорядник, - і готуватимемо собі кадри. Ансамблю двадцять років, його склад постійно омолоджується: зараз, приміром, потрібні музиканти і танцюристи.

Тож, влітку у філармонії не вщухатиме робота: набір у студію, концерти просто неба, виїзди в дитячі оздоровчі табори. Першого червня відбудеться ще одна прем’єра: лекційна група під керівництвом Сергія Шепеля покаже дітям музичну програму „Веселий зоопарк”.

А директор філармонії Ірина Конарєва - в думках про наступний сезон 2014-2015. На зустрічі з журналістами у прес-центрі обласної організації Національної спілки журналістів України вона поділилася планами:

- Всі бачать, як оновився фасад Концертного залу імені М.Глінки, але існує проблема технічного оснащення. 98 відсотків обладнання для сцени ми закупили. Влітку маємо його змонтувати, щоб зустріти новий сезон із новими можливостями. Далі на черзі реконструкція зали, але це вже не настільки складна справа.

Віталіна МОСКОВЦЕВА

Газета „ЗАПОРІЗЬКА ПРАВДА” від 17 травня 2014 року № 55