П'ятниця
16
травня

Тарасу Шевченку-200 років. Від "Думки"-до "Осені в Новій Англії"

Симфонічний концерт, який відбудеться шістнадцятого травня о 18.00 в Концертному залі імені М.Глінки, назвали просто: „Запорізькі композитори запрошують…” Але за скромною назвою приховується, без перебільшення, велика подія в музичному житті області. І не лише тому, що не так часто нашим меломанам випадає шанс наживо почути у виконанні симфонічного оркестру твори сучасних композиторів-земляків: заслуженого діяча мистецтв України Наталії Боєвої, Дмитра Савенка, Ганни Хазової…

Навіть попри це програма буде особливою. Композитори присвятили її 200-річчю Тараса Шевченка. Прозвучить вокально-симфонічна картина „Думка” на вірші великого українського поета, музику якої написала Наталія Боєва, і її ж „Бондарівна” за мотивами поезії Марка Вороного.

Крім того, публіка почує вокальний цикл „Ніч… Життя… Любов…” Ганни Хазової (на вірші Сергія Дуня), романс „Чекання” і „Три фантастичних танка” для маримби з оркестром Дмитра Савенка, „Сходження” для органу з оркестром Наталії Боєвої.

Прем’єрою вечора стане „Осінь у Новій Англії” Василя Медвідя. Цей твір магістра музики коледжу Північного Есексу (Бостон, США) уперше виконуватиметься в Україні!

А ще зі столиці на один вечір приїде „зоряний” гість - лауреат міжнародних конкурсів, „Київської пекторалі”, премій імені М.Лисенка і М.Вериковського, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, композитор Юрій Шевченко. Пролунають його „Шумка-гопак” і „Танго” для скрипки з оркестром.

- Ми вдячні всім, хто допоміг підготувати концерт, - говорить голова запорізького осередку Національної спілки композиторів України Наталія Боєва. – Насамперед – академічному симфонічному оркестру обласної філармонії під орудою народного артиста України В’ячеслава Реді; солістам із Дніпропетровська: баритону театру опери і балету Володимиру Машлюку та скрипалю Владу Галиченку; нашим улюбленим запорізьким артистам: лауреату міжнародних конкурсів Ілоні Турчаніновій (орган), заслуженій артистці України Валентині Косташ (сопрано), Віталію Соломянчуку (маримба), Світлані Ремжиній (сопрано).

Віталіна МОСКОВЦЕВА,  „ЗАПОРІЗЬКА ПРАВДА” 14 травня 2014 року, № 53-54