Середа
11
квітня

«Акорди Хортиці» – шлях до визнання

Рабочая газета
 НОВОСТИ КУЛЬТУРЫ 

Автор Григорий Петраков

11.04.2018

Таланти юних


Урочистою церемонією нагородження та гала-концертом переможців завершився заключний етап XVIІI Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці» у концертному залі імені Глінки Запорізької обласної філармонії.

ГОЛОВА журі, завідуюча кафедри скрипки Національної музичної академії України імені Чайковського, солістка Національного ансамблю солістів «Київська камерата», заслужена артистка України Богдана Півненко та доцент Академії музики університету Вітаутаса Великого, PurcellSchool (Велика Британія), віце-президент EMCY, лауреат міжнародних конкурсів Юстас Дваріонас (Литва) від імені своїх колег привітали молодих музикантів з участю у такому престижному фестивалі, який  відкриває нові таланти.
Як зазначила директор конкурсу-фестивалю, заслужений працівник культури України Віра Мартиненко, за роки існування конкурсу в ньому взяли участь понад 7 тисяч музикантів віком від 7 до 20 років з Австрії, Вірменії, Грузії, Китаю, Росії, Сербії, Чехії, США, Великої Британії, Японії, Литви, а також з усіх куточків України. Кількість учасників конкурсу постійно зростає, незважаючи на складну ситуацію в країні. Цього року на фестиваль подано близько тисячі заявок, з них на заключний етап конкурсу пройшли близько 800 учасників – це юні музиканти з усієї України, Литви, Білорусі, Великої Британії, Румунії, Італії, Сербії. Мета фестивалю-конкурсу – збагачення культурних здобутків народу України, розвиток культурних зв’язків, духовне збагачення, творче зростання молодих талантів з різних країн світу, обмін досвідом з питань педагогіки та виконавства.
Творчий марафон розпочався наприкінці січня, коли стартував І (відбірковий) тур конкурсу-фестивалю. Журі  прослухало номінантів у номінаціях «Струнні інструменти», «Народні інструменти», «Духові та ударні інструменти», «Сольний спів», «Вокальні ансамблі», «Інструментальні ансамблі», «Фортепіано», «Фортепіанні ансамблі»  тощо. Найбільш  цікавою та складною  виявилася боротьба  в унікальній номінації «Соліст з оркестром». Цього року надійшло 124 заявки від конкурсантів, які змагалися за право виступити з академічним симфонічним оркестром Запорізької обласної філармонії, головний диригентом якого народний артист України В’ячеслав Редя. Пощастило 23 молодим виконавцям. До складу журі цього року увійшли відомі  представники музичних кіл, з якими в рамках конкурсу відбулися творчі зустрічі.
Переможців та учасників привітали керівники міста й області, відомі майстри сцени. Пам’ятні призи, дипломи та спеціальні нагороди отримали більше сотні переможців, а головну нагороду  здобули одразу дві виконавиці, які набрали однакову кількість балів. Гран-прі та грошові премії по 5 тисяч гривень отримали Мілда Даунорайте (Литва – Велика Британія) та Кіра Фролу (Румунія – Велика Британія). Обидві переможниці навчаються у The Purcell School of Music у Лондоні. Спеціальний приз – можливість виступити у великих концертних програмах  з  академічним симфонічним оркестром Запорізької обласної філармонії вручили юним скрипалькам Сандрі Васильковій (Київ) та Даніелі Паламарюк (Чернівці).