Микола КВЄТКОВ

Провідний майстер сцени

Трудову  діяльність Квєтков Микола Миколайович  розпочав у 1995 році. В Запорізькій обласній філармонії працює з 2005 року,  зараз обіймає посаду артиста-соліста (вокаліста), провідного майстра сцени.

     Квєтков М.М. – лауреат багатьох конкурсів авторської пісні, один із кращих солістів Запорізької обласної філармонії. Артист відзначається творчою індивідуальністю, має сильний, яскравий за тембром голос (тенор) з насиченою палітрою фарб. Завдяки майстерному володінню всіма засобами вокальної техніки, музичній обдарованості та високому професіоналізму виконує партії різної складності. Зокрема до репертуару артиста входять:  
- арії з опер –   арія та  аріозо Ленського з опери «Євгеній Онєгін», арія Вакули з опери «Черевички» П. Чайковського, арія Неморіно з опери «Любовний напій» Г. Доніцетті, арія Томіна з опери «Чарівна флейта»  В.А. Моцарта;  
- арії з оперет – арія Містера Ікс із оперети «Принцеса  цирку» І. Кальмана, арія Гофмана із комічної опери «Казки Гофмана» Ж. Оффенбаха;
- класичні та старовинні романси –  «Средь шумного бала», «День ли царит» П. Чайковського, «Какое счастье», «Весенние воды» С. Рахманінова;
 - вокальні твори сучасних українських та зарубіжних авторів В. Кирейка, А. Білаша, Л. Ревуцького, Ф. Надененка, Е. Куртис, Е. Капуа, Е. Каньо, Дж. Гершвіна, Л. Бернстайна, Л. Уеббера, Р. Каччанте, Ж. Пресгурвика та інших;
- українські народні пісні та композиції на вірші Т.Г. Шевченка,  М. Заремби, М. Старицького, Л. Українки.
Виконує сольні вокальні партії у концертах академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії, головний диригент – народний артист України Вячеслав Редя, зокрема: «Кавова кантата» Й.С. Баха, арія Альфреда з опери «Травіата», арія Герцога з опери «Ріголетто»  Дж. Верді, арія Надіра з опери «Шукачі перлин», арія Сміта з опери «Пертська красуня» Ж. Бізе.
     Квєтков М.М. бере участь у постановці ландшафтного театралізованого дійства «Запорожець за Дунаєм» в одній із головних ролей – Андрія. Премєра дійства відбулася на знакових майданчиках: історико-культурному комплексі «Запорозька Січ» Національного заповідника «Хортиця» (2014 р.), історико-культурному комплексі «700-літній Запорозький дуб» (2014 р.), фольклорно-етнографічному комплексі «Кінний театр «Запорозькі козаки» (2014),  Співочому полі Печерського ландшафтного парку у місті Києві до Дня Незалежності України (2015 р.) та в рамках ІІІ Всеукраїнського фестивалю «KOZAK FEST 2017» (Дніпропетровська область).  Микола Квєтков яскраво показав глядачеві свій артистичний  та вокальний талант в театралізованому дійстві «Лісова пісня» за мотивами п'єси Лесі Українки, присвяченому  Дню народженню поетеси та фольк-рок опері «Легенда про Отамана» за мотивами повісті Івана Карпенко-Карого «Сава Чалий».
     Микола Миколайович тісно співпрацює з ансамблем бандуристів «Божена» Запорізької обласної філармонії, керівник – заслужена артистка України Ольга Беженарь.  Його виступи з колективом наповнили концертні програми: «Музика кіно», «BanduraStyle», «Краще».
     У 2016 році в Запорізькій обласній філармонії відбулася презентація фестивалю духовної музики «БЛАГОFEST». Як сольний виконавець Микола Квєтков  продемонстрував унікальне володіння голосом у супроводі органу, виконавши Арію Петра із ораторії Й.С. Баха «Страсті за Матфієм».
Микола Квєтков – постійний учасник знакових заходів Запорізької обласної філармонії,  присвячених Дню Соборності України, Дню Конституції України, Дню Незалежності України, Дню Героїв Небесної Сотні, всеукраїнським та професійним святам. Бере активну участь у проведенні благодійних культурно-мистецьких заходів для військовослужбовців, учасників АТО та їх сімей, дітей, позбавлених батьківської опіки. У 2015 році  разом з колективом Запорізької обласної філармонії Микола Миколайович долучився до втілення Всеукраїнського культурно-мистецького проекту Міністерства культури України «Зброя  культури-2015»,  в рамках якої відбулися концерти для захисників Вітчизни, учасників АТО та вимушених переселенців зі Сходу України у Розівському, Куйбишевському та Бердянському районах Запорізької області.
     У 2016 році Запорізька обласна філармонія презентувала новий мистецький проект «Філармонія – дітям».  В рамках проекту, разом з колективом обласної філармонії, Квєтков М.М. веде широку просвітницьку та виховну роботу, сприяє формуванню музично-естетичного смаку й духовного  розвитку підростаючого покоління міста й області. Артист взяв участь у створенні й реалізації багатьох дитячих музичних програм різного жанрового напрямку: музичній казці «Дикі лебеді», комічній опері в концертній постановці за одноіменною казкою Г.Х. Андерсена «Кресало», музично-літературному вечорі «До Елізи», дитячій програмі «Музична країна», казці-мюзиклі «Маленький Мук», казці-мюзиклі «Витівки Шапокляйки в місті Лад», музичній казці «Козацька сила» за мотивами героїко-комічної п’єси запорізького автора Олександра Виженка, гумористичній опері в народному стилі для дітей «Жив собі пес» за мотивами української народної казки «Сірко» та інших.
     Артист постійно збагачує свій репертуар, співпрацює з багатьма творчими колективами м. Запоріжжя. Роботу в Запорізькій обласній філармонії Микола Миколайович поєднує з викладацькою діяльністю в Запорізькому національному університеті та школі мистецтв № 3 м. Запоріжжя. Його вихованці – лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів. Як авторитетний музикант, є постійним членом журі багатьох обласних і всеукраїнських музичних конкурсів та веде активну концертну та гастрольну діяльність.
    У 2010 році разом з академічним козацьким ансамблем  пісні і танцю «Запорожці» в якості соліста-вокаліста брав участь у гастролях містами України: Дніпропетровськ, Павлоград, Луганськ, Донецьк, Кіровоград, Тернопіль, Івано-Франківськ, Вінниця.
    В рамках заходів щодо святкування 75-ї річниці створення Запорізької області у концертному турі містами й селами області з програмою «Майстри мистецтв – трудівникам села».
     Микола Квєтков презентував сольні концерти: 2006 рік – концерт старовинної музики «Від реквієму до парадизу»; 2009, 2011 роки – «Я люблю Вас так безумно»;  2013, 2014 роки – «Те, що я маю сказати», 2015 рік – «Легендарні хіти: від лірики до рок-балад», 2017 рік – «La mia serenata». Концертні програми отримали багато схвальних відгуків від авторитетних музикантів, діячів культури, колег та шанувальників.
    За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток українського музичного мистецтва   Квєтков М.М. нагороджений: Подякою Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради (2013р.), Почесною грамотою Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації (2014 р.), Подякою Запорізького національного університету (2015 р.), Грамотою Запорізької обласної державної адміністрації (2016 р.), Грамотами Запорізького національного університету (2011, 2016 рр.), Дипломом Всеукраїнського фестивалю духовної музики «БЛАГОFEST» (2016 р.).