Ілона ТУРЧАНІНОВА

Заслужена артистка України, артистка академічного симфонічного оркестру

 

     Випускниця Молдавської державної Консерваторії ім.Г.Музическо, клас професора Л.В.Ваверко (1993 рік), отримала кваліфікацію - концертний виконавець, соліст камерного ансамблю, концертмейстер, викладач. Трудову діяльність Ілона Леонідівна розпочала з 7 вересня 1993 року в Запорізькій обласній філармонії на посаді акомпаніатора-концертмейстера. З 2006 року працює на посаді артистки академічного симфонічного оркестру вищої категорії комунального закладу «Запорізька обласна філармонія» Запорізької обласної ради, обдарований музикант виступає як солістка з оркестром.
      Завдяки її наполегливої праці були створені сольні концерти: «Мелодії моєї України»,  «Усе починається з любові», «А. Скрябін-С.Рахманінов»,  «Ф.Шуберт-Ф.Ліст», «З музикою наодинці», коцертна программа до 25-річчя творчої діяльності фортепіанний концерт "Love&Jazz", «Ave Maria», концерт "Пастораль для голосу з органом"

     Ілона  бере участь у святкових та ювілейних концертах як солістка оркестру (орган, клавесин, фортепіано):  Р. Штраус. Бурлеска для фортепіано з оркестром, К. Сен-Санс. Фантазія для фортепіано з оркестром «Африка», Ф. Лист. Угорська фантазія для фортепіано з оркестром, П.Чайковський "Концертна фантазія для фортепіано з оркестром", Д.Фалья "Ночі в садах Іспанії" симфонічні  уявлення для фортепіано з оркестром, К.Сен-Санс концерт №5 "Єгипетський" для фортепіано з оркестром, Ф.Пуленк. Концерт для органу з оркестром, О.Респігі. Органна сюїта, О.Цфасман. Джазова сюїта, С.Рахманінов "Рапсодія на тему Паганіні для фортепіано з оркестром".

      Неодноразово брала участь у Міжнародних фестивалях «Київ-Музик-Фест 2012» (м. Київ), «Donbas Modern Music Art-2013» (м. Донецьк), «Mузика Humana» (м. Запоріжжя), м. Мелітополь  (Х. Лоберер «Quadre Sonore» для вібрафону, фортепіано та оркестру «Дім органної та камерної музики» камерний оркестр «Дивертисмент» диригент народний артист України В. Редя, перший фестиваль української академічної музики "За єдину європейську Україну" (Київ, 2015р.).

      Ілона Турчанінова пропагує творчість сучасних композиторів  Запорізького краю, виконує їх твори по містам України, активно гастролює з сольними програмами Н. Боєва. Концерт для фортепіано з оркестром,  Н. Боєва. Диптих для органу, читця та симфонічного оркестру. Іч. "Присвячення", ІІ ч. "Сходження" , Д. Савенко. Чотири характерні п`єси для альт саксофону, фортепіано та струнного оркестру: м. Дніпропетровськ (Н. Боєва концерт для фортепіано з оркестром академічний симфонічний оркестр Дніпропетровської філармонії диригент Н. Пономарчук); м. Київ (Н. Боєва концерт для фортепіано з оркестром Державний академічний естрадно - симфонічний оркестр України диригент Н. Лисенко), Н. Боєва. Увертюра «Сходження» для органу з оркестром, Диригент лауреат міжнародних конкурсів Сергій Голубничий (Київ, 2015 р)., Національний Одеський філармонійний оркестр (диригент заслужений артист України Ігор Шаврук).

      Завдяки талановитої виконавиці створена низка естрадно-симфонічних програм з сольним фортепіано: Л. Штірбу. «Дорога додому» для фортепіано з оркестром, Е. Гарнер. «Париж» для фортепіано з оркестром, Ф. Хаіме. «Моя»  для фортепіано з оркестром, Є. Лекуона. «Малагуена» для фортепіано з оркестром, А. Бабаджанян. «Ноктюрн» для фортепіано з оркестром, А. Бабаджанян. «Марення» для фортепіано з оркестром.
        Ілона Леонідівна нагороджена дипломами «Кращий концертмейстер» Міжнародного музичного фестивалю «В гостях у Айвазовського» (м. Феодосія), Міжнародного фестивалю «Акорди Хортиці» (м. Запоріжжя), XIV Всеукраїнського конкурсу виконавців на духових інструментах (м. Донецьк),  I- премія Міжнародного конкурсу «Roverodoro» (м. Сан-Барталамео аль Маре, Італія).
      З 2006 року  вона  соліст ансамблю «Мініатюра», створеного на базі академічного симфонічного оркестру, постійно бере участь у благодійних концертах м. Запоріжжя та області. Репертуар слугує пропагуванням вітчизняної музичної культури та складається з творів українських композиторів.
        За багаторічну творчу працю, високий професіоналізм, вагомий особистий  внесок у розвиток українського музичного мистецтва Турчанінова-Нетреба Ілона Леонідівна нагороджена: Почесною грамотою Запорізької обласної ради (2006, 2012), Почесною грамотою виконавчого комітету Запорізької міської ради (2008, 2012), Лауреат обласної премії за досягнення у розвитку культури Запорізького краю (2010), Лауреат міжнародного конкурсу-фестивалю сучасного музичного мистецтва «Donbas Modern Music Art-2013», почесне звання "Заслужена артистка України" присвоєно у 2015 році.