Олександр БРЕНГАЧ

Заслужений артист України, артист академічного симфонічного оркестру

У 1982 році закінчив Кіровоградське музичне училище та вступив до  Київської державної консерваторії  імені П. І.Чайковського, яку закінчив у 1987 році за спеціальністю «Валторна» і отримав кваліфікацію «Концертний виконавець, соліст оркестру, викладач».

З першого вересня 1987 р. і понині Бренгач О. А. працює концертмейстером групи валторн академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії (інструмент валторна).  Цю посаду в оркестрі він здобув за результатами Всесоюзного конкурсу.

Бренгач О. А., як соліст оркестру, виступав на фестивалях: «Симфонічні прем`єри» (м. Дніпропетровськ, 1990 р.), «500 років запорізькому козацтву»  (м. Запоріжжя, 1990 р.),  українських міжнародних музичних фестивалях «Київ – Музик – Фест» (1992, 1994, 1995 рр.),  «Бароко і авангард» (м. Запоріжжя, 2001 р.), «Музика Humana» (м. Запоріжжя, 2001 р.). Брав участь як соліст в авторських концертах українських композиторів Є. Станковича, Л. Колодуба,  І. Карабиця. Концерт для валторни з оркестром Л. Колодуба соліст Бренгач О. А. виконував за кордоном під час гастролей симфонічного оркестру у лютому та вересні 1996 року в м. Дебрецен (Угорщина), м. Лозніца, м. Белград (Сербія).        

Неодноразово Бренгач О. А. обирався членом журі Всеукраїнського фестивалю дитячого та юнацького виконавчого мистецтва «Акорди Хортиці».

У 1998 році за вагомий особистий внесок у розвиток української культури і мистецтва, високий професіоналізм Бренгачу О. А. Указом Президента України було присвоєно почесне звання «Заслужений артист України».

Бренгач О.А. був відзначений подякою управління культури і туризму Запорізької обласної державної адміністрації (2009 рік).