Фільтрувати матеріали за датою: вересня 2021 — Запорізька обласна філармонія

29 вересня колектив Запорізької обласної філармонії гостинно приймав у концертній залі імені М.І. Глінки представників освіти Михайлівського району. Цього дня відбулися урочистості та святковий концерт до Дня працівників освіти.

До людей почесної професії з привітальним словом звернулися секретар Роздольської сільської ради Тетяна Білецька, начальник Управління Державної служби якості освіти у Запорізькій області Тетяна Озерова, начальник відділу освіти культури, молоді та спорту Василівської райдержадміністрації Наталія Артеменко та депутат Запорізької обласної ради Аскад Ашурбеков і з нагоди свята вручили кращим працівникам педагогічної ниви почесні нагороди.

Музичним подарунком для освітян стала концертна програма колективів та артистів Запорізької обласної філармонії. У виконанні академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці», художній керівник та головний хормейстер заслужений артист України Сергій Черногор, прозвучали вокально-хореографічні композиції, українські народні пісні, інструментальні композиції та багато інших чудових творів.З усією щирістю сучасними популярними творами вітали педагогів чудові вокалісти Поліна Гонтарь, Анастасія Литвин, Тетяна Лаврик, Богдан Хижняк та Денис Аврамець. Вражаючий інструментальний номер прозвучав у виконанні яскравого дуету – заслуженого артиста України Олега Кугаєвського (акордеон) та Вікторії Терещенко (бандура). Ведучі святкової програми – Анна Миронова та Юлій Гаврилов.

Виступи артистів створили чудовий настрій та справжнє мистецьке свято. Глядачі отримали велике задоволення від концерту та щиро дякували за позитивні емоції.

Над створенням культурно-мистецького заходу працювала творча команда професіоналів філармонії на чолі з генеральним директором, заслуженим працівником культури України Іриною Конаревою, зокрема: звукорежисер – Ілля Зима, відеосупровід – Марина Євченко, Андрій Юрченко, художник по світлу – Андрій Ільєнко, куратори заходу – директор-розпорядник, заслужений працівник культури України Тетяна Тіліс та начальник художнього відділу Оксана Герман.

Ми щиро вітаємо всіх вчителів з професійним святом. Шановні освітяни, нехай завжди на вашу честь, лунають найкращі пісні, наповнюючи серце спокоєм, радістю та даруючи духовну насолоду!

Опубліковано в Новини

Дорогі друзі!

Колектив Запорізької обласної філармонії щиро вітає вас із професійним святом – Всеукраїнським днем бібліотек!

Бібліотеки – це хранителі пам’яток писемності, історичної та культурної спадщини, а їх служителі – зберігачі і популяризатори духовних скарбів. Ваша відповідальна справа відкриває нам шлях до книги – джерела споконвічної мудрості та знань.

Сьогодні книгозбірні – це інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять вагомий внесок у розбудову громадянського суспільства, виховання підростаючого покоління та організацію змістовного дозвілля населення. Від праці бібліотекарів залежить інтелектуальне майбутнє нашої держави, а отже, і її успішний розвиток.

Бажаємо вам міцного здоров'я, довголіття, творчої наснаги, процвітання та достатку. Щиро зичимо вдячних читачів, добра і нових успіхів у благородній просвітницькій справі!

Нехай у Вашому житті завжди лунає мелодія щастя!

Опубліковано в Новини

Музика відновлює енергетичну рівновагу, створює гармонію і позитивний настрій! Нині емоційний стан людини – це досить актуальна тема, і ми робимо все аби кожен почував себе добре.

Напередодні Міжнародного дня музики – 29 вересня Запорізька обласна філармонія подарувала своїм шанувальникампрем'єру вишуканої музичної програми «Старовинні мініатюри» в рамкахтворчого проєкту «Мистецькі зустрічі»!

Слухачів радували популярні інструментальні та вокальні композиції, такі як Мелодія з опери «Орфей» К.В. Глюка, «Менует» Л. Боккеріні, Арія з опери «Джюстіно» «Vedrdoconmiodiletto» А. Вівальді, «Amarilli» Дж. Каччіні, «Сіциліана» Дж. Перґолезі, «Тамбурін» Л. Обера, «Престо» Ж. Обера та ін.

Добре продумана програма складалася із контрасних за характером творів, включаючи композиторів бароко, галантного стилю та рококо. Як найкраще, відповідав концерту із мініатюр камерний склад ансамблю – інструнентальне тріо: лауреати міжнародних конкурсів Володимир Галіченко (скрипка) та Іоланта Дамаскіна (фортепіано), Дмитро Саверов (контрабас). Публіка відмітила їх філігранне проникливе виконання музики і тонке відчуття стилю й епохи. Прикрасили програму концерту й внесли свій особливий шарм вишуканості вокальні номера у виконанні солісток філармонії Поліни Гонтарь (сопрано) та Вікторії Шестакової (сопрано).

Гості із захопленням слухали цікаві відомості про композиторів, які розповідали ведучі програми – Юлія Дар'їна та Юлій Гаврилов. Вони влучно налаштовували слухачів на сприйняття музики та створювали теплу душевну атмосферу.

Глядачі щиро дякували виконавцям за програму, ділилися своїми враженнями та емоціями. 

Ми і надалі чекаємо на наші традиційні мистецькі зустрічі! Наступна відбудеться 13 жовтня о 17.00 душевною програмою «Сім відтінків музики».

У нас затишно, цікаво і безпечно!

Опубліковано в Новини
Середа
29
вересня
17:00

СТАРОВИННІ МІНІАТЮРИ

29 вересня Запорізька обласна філармонія представляєпрем'єру нового концертного сезону – вишукану музичну програму «Старовинні мініатюри» в рамкахтворчого проєкту «Мистецькі зустрічі»!

Музична мініатюра – це невеличка замальовка, в якій закладений певний настрій, образ, ідея, де в лаконічній формі відбивається ціла епоха й водночас яскраво розкривається індивідуальність автора.

Наша нова програма – це чудова нагода насолодитися шедеврами, створеними старовинними майстрами музичного мистецтва.
Надзвичайна гармонія та краса, втілені в творах композиторів бароко і раннього класицизму пробуджують кращі почуття й знаходять живий емоційний відгук у кожного, хто доторкнеться до  них.

Для всіх поціновувачів старовинної музики прозвучать популярні й маловідомі інструментальні та вокальні композиції Л. Боккеріні, А. Вівальді, Дж. Каччіні, Г.Ф. Генделя, Дж. Перґолезі, Л. Обера, Й. Гайдна та ін.

Свою творчість слухачам подарують: лауреати міжнародних конкурсів Володимир Галіченко (скрипка) та Іоланта Дамаскіна (фортепіано), Дмитро Саверов (контрабас), Вікторія Шестакова (сопрано), Поліна Гонтарь (сопрано), ведуча – заслужений працівник культури України Алла Ходакова.

Запрошуємо всіх відчути тендітну красу музики 29 вересня о 17.00 в камерній залі обласної філармонії. Ми, як і ви, з радістю чекаємо на наші традиційні мистецькі зустрічі!

Опубліковано в Афіша

29 вересня у концертному залі імені М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії лунали привітання з професійним святом для працівників освіти. Цього дня вшановували не легку, самовіддану працю сотень освітян Запорізької області. На заході були присутні вчителі і викладачі, педагоги і вихователі, методисти й майстри, керівники всіх рангів.

З найщирішими словами вдячності та найтеплішими побажаннями до присутніх у залі звернулися голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух, голова Запорізької обласної ради Олена Жук, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Руслан Шиханов, та заступник Запорізького міського голови з питань діяльності виконавчих органів радиАнатолій Васюк. Представники влади привітали педагогів зі святом та за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у справу навчання і виховання підростаючого покоління і особливі заслуги нагородили кращих фахівців почесними відзнаками. З привітальним словом до своїх колег звернулися виконувач обов'язків директора Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Олена Сороченко, директор Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Станіслав Романчук та голова Запорізької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Надія Гринь. Очільники нагородили вчителів почесними відзнаками Міністерства освіти і науки України, Центрального комітету працівників освіти і науки України, Запорізької обласної ради профспілок.

Перед початком концерту в колонній залі гості змогли насолодитися різнобарвною виставкою квітів Міського ботанічного саду та вишуканою класичною музикою у виконанні інструментального ансамблю обласної філармонії лауреатів міжнародних конкурсів Володимир Галіченко (скрипка), Іоланта Дамаскіна (фортепіано), Дмитро Саверов (контрабас).

Музичним привітанням для працівників освітянської ниви став концерт талановитої учнівської молоді міста й області. Діти подарували своїм наставникам хореографічні композиції, душевні пісні та теплі віршовані рядки.

Ведучі святкової програми – Анна Миронова та Юлій Гаврилов, звукорежисер – Михайло Надь, відеосупровід – Андрій Юрченко, художник по світлу – Андрій Ільєнко, куратори заходу – директор-розпорядник, заслужений працівник культури України Тетяна Тіліс та начальник художнього відділу Оксана Герман.

Концерт пройшов у піднесеному настрої. Глядачі отримали велике задоволення від концертної програми.

Колектив Запорізької обласної філармонії створив комфортні умови для всіх гостей заходу та проведення свята. Концерт відбувся із дотриманням усіх протиепідемічних заходів, передбачених для «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.

Двері концертного залу імені М.І. Глінки завжди гостинно відкриті для наших найдорожчих вчителів!

Мистецький колектив філармонії на чолі з генеральним директором, заслуженим працівником культури України Іриною Конаревою щиро вітає всіх працівників освіти з професійним святом.Шановні освітяни, нехай у вашому житті завжди лунає мелодіє щастя, миру, злагоди та добробуту!

Опубліковано в Новини

ИНДУСТРИАЛКА

Светлана Олейник

Публикация 27.09.2021

В филармонии два дня феерично открывали симфонический сезон

65-й симфонический сезон в филармонии открыли феерически концертом. По-другому здесь и не бывает — выступления академического симфонического оркестра филармонии под руководством художественного руководителя, главного дирижера, народного артиста Украины Вячеслава Реди пользуются у запорожцев огромной популярностью. Поэтому концерт-открытие сезона шел два вечера.

В первый вечер были поздравления и награды от представителей власти. Заместитель главы Запорожского областного совета Владислав Куценко поздравил присутствующих от имени председателя облсовета Елены Жук с открытием юбилейного сезона. И вручил почетные грамоты облсовета артистам симфонического оркестра Владимиру Медведеву и Дмитрию Митнику. Заместитель председателя Запорожской областной государственной администрации Руслан Шиханов поздравил поклонников симфонической музыки и наградил благодарностью председателя ОГА артиста оркестра Анатолия Потеряйко.

Зрителям представили интересную и одновременно сложную музыкальную программу. Прозвучала Симфония №3 «Органная» Камиля Сен-Санса и Концерт для фортепиано с оркестром Эдварда Грига. Ведущими вечера традиционно стали очаровательная Светлана Холод и харизматичный Николай Петюк.

Работать с известными музыкантами мира и открывать публике новые имена — кредо главного дирижера Вячеслава Реди, говорят в филармонии. И для первого концерта нового сезона в Запорожье пригласили лауреатку международных конкурсов Ким Барбье из Франции.

 

-Это очень известная во всем мире пианистка, — отметил Вячеслав Редя. — Она приехала к нам благодаря городской общественной организации «Французский культурный центр «Alliance Française», ее председателю Людмиле Богдановской.

Фортепианный концерт Грига — любимое произведение Ким Барбье.

-Григ написал его, когда был очень молодым. И мне кажется, что в этой музыке чувствуется энергия молодого юноши, настоящего завоевателя. Он готов покорять этот мир и полон энтузиазма. Но в то же время он очень чувственный и поэтичный, — говорила перед концертом Барбье.

Концерт Грига в исполнении Ким Барбье получился очень романтичным и эмоциональным.

Масштабная Симфония № 3 для органа с оркестром Сен-Санса, как сообщили в филармонии, прозвучала в Запорожье впервые за последние лет десять. За это сложное произведение берутся далеко не все оркестры мира. Музыка погрузила слушателей в мир философских размышлений и рассуждений над вопросами человека и судьбы, жизни и небытия. С исполнением симфонии блестяще справились и оркестр, и известная солистка филармонии, заслуженная артистка Украины Илона Турчанинова.

А в финале — долгие аплодисменты, улыбки, море цветов. Новый симфонический сезон обещает еще много замечательных музыкальных вечеров.

-В 65-м юбилейном сезоне будем удивлять слушателей премьерами новых произведений и хорошо известными шедеврами. У нас есть договоренность с целым рядом талантливых солистов, которые приедут в Запорожье чтобы подарить меломанам свое мастерство и вдохновение, — отметил Вячеслав Редя.

И поделился некоторыми планами:

-10 октября симфонический оркестр продолжит цикл детских концертных программ «Великая музыка великих стран» проекта «Филармония — детям». Концерт будет посвящен Испании. Выбраны самые «изюминки» классики, чтобы познакомить детей с лучшими образцами музыки.

20 октября — концерт «Маэстро приглашает». (В этот день Вячеслав  Редя много лет традиционно празднует день рождения на сцене). Чувствую, что придется работать не один, а пару дней. Потому что публика хочет попасть на этот концерт.

Большое внимание симфонический концерт уделяет пропаганде симфонической музыки. У нас есть свое областное отделение Национального Союза композиторов Украины. И в рамках проекта «Композиторы Запорожья приглашают» будет масштабный авторский концерт Натальи Боевой. Приедут солисты Национальной оперы, ее коллеги.

Этим летом ушел из жизни выдающийся дирижер, который около 30 лет возглавлял оркестр радио и телевидения, профессор Вадим Гнедаш. Он был моим преподавателем в Киевской консерватории. Его ученики возглавляют многие оркестры страны. И мы решили почтить его память концертом «Великому маэстро». Прозвучат любимые произведения Вадима Гнедаша. Он был жизнелюбом и это будет концерт красивой симфонической музыки с участием известных дирижеров Украины.

Ожидается интересный проект «Украинско-польские диалоги». Прозвучат произведения польских композиторов, приедут солисты из Польши. А также — скрипач Назарий Пилатюк из Львова, с которым запорожская публика еще незнакома. Я неоднократно выступал с ним на Западной Украине, очень хороший музыкант. Назарий Пилатюк предлагает программу «Времена года» Вивальди и Пьяццолллы.

И, по традиции приглашаем на новогодний концерт — с выстрелами, шампанским и весельем.

***

Концерт состоялся с соблюдением всех противоэпидемических мероприятий, предусмотренных для «желтого» уровня эпидемической опасности. Зрительный зал можно заполнять на 50 процентов мест.

Опубліковано в ЗМІ про нас
Неділя
26
вересня
19:00

ДЖОКЕР ТА МІСТО ГРІХІВ

Опубліковано в Афіша
Неділя
26
вересня
17:00

СУПЕРГЕРОЇ РЯТУЮТЬ СВІТ

Опубліковано в Афіша
Сторінка 1 із 4