Фільтрувати матеріали за датою: Четвер, 09 березня 2023 — Запорізька обласна філармонія

9 березня Запорізька обласна філармонія разом з усією всесвітньою культурною спільнотою відзначала 209-ту річницю від Дня народження українського поета, художника, духовного батька країни Тараса Григоровича Шевченка. Слова Кобзаря стали пророчими та, як і півтори сотні років тому, так і нині не втрачають своєї актуальності. Його твори перекладаються десятками мов

Цього дня академічний козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці» під керуванням заслуженого артиста України Сергія Черногора представив публіці музичну програму «Мій Шевченко». Запорізька обласна філармонія гостинно прийняла всіх бажаючих насолодитися мелодійною поезією митця, українськими народними піснями та цікавою розповіддю про життя й творчість українського поета. Атмосфера в залі була пронизана національним колоритом та патріотизмом. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять кожного і кожної, хто віддав своє життя за свободу нашого народу.

Поезія Тараса Шевченка у виконанні Тараса Максименка й Катерина Слатвінської перемежовувалась з ніжними, ліричними, урочистими музичними творами на слова Великого Кобзаря «Вітре буйний», «Од села, до села», «Думи мої, думи мої», «Зацвіла в долині» та інші. Солісти – Віктор Храмов, Віталій Богданов, Оксана Смотрова, Ірина Котлярова, Ольга Пацернюк.

Своєрідним гімном концерту стала композиція на слова Т. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий», що завершила святковий захід. Цей музичний твір запорожці слухали затамувавши подих, а бурхливі оплески стали кращим підтвердженням значущості заходу і вдячністю за професійне виконання артистів. Гостями програми також стали вимушені переселенці із тимчасово окупованих територій області – Бердянська, Приморська, Оріхова, Гуляйполя, Поліг та інших.

Впевнені, що буде саме так, як заповідав Тарас Григорович:

«... І на оновленій землі

Врага не буде супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люде на землі…»

Щиро дякуємо ЗСУ за можливість працювати на своєму філармонійному фронті та наближати Перемогу разом!

Опубліковано в Новини