Фільтрувати матеріали за датою: Субота, 19 листопада 2022 — Запорізька обласна філармонія

     Для академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії початок концертного сезону – це завжди свято і велика подія. Свій 66-й сезон колектив відкриває у період війни, та такі реалії сьогодення ще більше стимулюють музикантів творити на своєму мистецькому фронті, наближаючи Перемогу! Протягом всього періоду повномасштабного вторгнення колектив плідно працює і мовою музики висловлює заклик до миру, підбадьорює українців та надає сили йти вперед.

19 листопада у Запорізькій обласній філармонії відбулося дві святкові події одночасно – урочистості з нагоди 65-ти річчя академічного симфонічного оркестру та довгоочікуване відкриття 66-го симфонічного сезону.

На святковий захід завітали шанувальники класичної музики, друзі колеги та керівники обласних органів влади. Особливо приємно коли очільники не тільки всіляко підтримують, а й розуміють важливість економічної складової мистецької праці. Відвідуючи концертні програми філармонії, голова Запорізької обласної державної адміністрації, начальник обласної військової адміністрації Олександр Старух завжди купує квитки. Сьогоднішній захід не став винятком.

У колонній залі публіка мала можливість ознайомитися із виставкою з нагоди ювілею оркестру, до якою увійшли старовинні фото та афіші. На світлинах зображене творче життя мистецького формування з моменту його створення, знакові події, проєкти та видатні постаті, які причетні до створення й розвитку професійного колективу. Заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Куценко поділився своїми враженнями від світлин та зазначив: «Всю історію колективу важко представити у одній виставці, за роки існування оркестр змінювався й набував свого індивідуального почерку. Він заслужив повагу колег і шалену любов не тільки запоріжців, але й цінителів симфонічної музики України та зарубіжжя. Віддаю належне сміливості артистів, які навіть у таких складних умовах продовжують працювати і підтримувати моральний дух українців, адже нині у боротьбі із агресором культурний фронт займає особливо важливе місце».

На сцені – улюбленець публіки, вишуканий академічний симфонічний оркестр, за диригентським пультом – лауреат міжнародних конкурсів харизматичний Олександр Кулішов (м. Дніпро). Ведучими вечора традиційно стали яскрава Світлана Холод та галантний Микола Петюк, які від імені всіх українців подякували нашим захисникам і захисницям, що зараз боронять кордони країни за щасливу можливість зібратися у цьому залі. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять тих, хто ціною власного життя відстоював свободу і незалежність України, гідність всього українського народу.

До відкриття 66-го симфонічного сезону музиканти представили глядачам увертюри до опер всесвітньовідомих композиторів В.А.Моцарта, Ж.Бізе, Дж.Верді сповнені натхнення й величі.

У другій частині концерту прозвучала сюїта з балету «Запорожець за Дунаєм» видатного сучасного українського композитора Юрія Шевченка. Твір написано за мотивами опери Семена Гулака-Артемовського. Оркестр чудово передав яскраву атмосферу твору, а добре знайомі українським меломанам мелодії оперного шедевру зазвучали новими гранями у симфонічній партитурі. Адже, не дарма композитора називають справжнім Майстром оркестрового колориту. Блиск, драматизм, орієнтальні мотиви, яскраві соло, лірика та патетика – кожна з частин твору справжня перлина!

Під час програми артисти повністю віддалися музиці, наповнюючи залу натхненною, чистою аурою, що передалася всім слухачам, які були у захваті від концерту. Це було надзвичайно душевно і водночас сильно! Українська музика наповнена волелюбством й міццю, так само, як і герої, що зараз женуть ворога із наших земель.

Гості дякували музикантам бурхливими оваціями, які довго не вщухали.

Колектив оркестру висловлює щиру вдячність директору-художньому керівнику Дніпропетровського академічного театру опери та балету «Дніпро Опера» Костянтину Пінчуку та талановитому музиканту і диригенту Олександру Кулішову за плідну творчу співпрацю, підтримку й отриманий професійний досвід. Сподіваємося на подальше втілення цікавих мистецьких проєктів.

Дорогі друзі, симфонічний сезон відкрито і він обіцяє багато чудесних музичних зустрічей  з улюбленим оркестром, тож – чекаємо на вас у Запорізькій обласній філармонії! Віримо, що незабаром запросимо всіх на Великий концерт Перемоги!

Опубліковано в Новини

19 листопада в Запорізькій обласній філармонії відбулися урочистості з нагоди 65-річчя академічного симфонічного оркестру та відкриття 66-го симфонічного сезону. На свято завітали почесні гості – керівники обласної військової адміністрації, Запорізької обласної ради та їх структурних підрозділів. Присутні вшанували пам’ять загиблих захисників країни хвилиною мовчання. Саме завдяки сміливості і непереможності воїнів ЗСУ ми маємо можливість працювати, творити та надихати на Перемогу.

Очільники привітали присутніх і творчий колектив із визначними подіями у житті оркестру. Голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух відзначив важливу роль мистецтва у боротьбі за Перемогу, подякував академічному симфонічному оркестру за професіоналізм та наполегливість у боротьбі за Перемогу на культурному фронті. Олександр Старух нагородив за сумлінну плідну працю, професійну майстерність, вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку культури та музичного мистецтва в умовах воєнного стану та з нагоди 65-річчя від дня створення академічного симфонічного оркестру почесними відзнаками і вручив корзину квітів.

Нагороджено:

Медаллю «За розвиток Запорізького краю» ЗОДА

Мітніка Дмитра Семеновича, артиста вищої категорії академічного симфонічного оркестру.

Подякою від Голови Запорізької обласної військової адміністрації

Чекаліну Агнес Олександрівну, артистку вищої категорії академічного симфонічного оркестру.

Заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Куценко від імені голови Запорізької обласної ради Олени Жук відзначив:

Почесною грамотою Запорізької обласної ради

колектив академічного симфонічного оркестру.

Почесною грамотою обласної ради

Худякова Сергія Леонідовича, артиста вищої категорії академічного симфонічного оркестру.

Директор Департаменту культури та інформаційної політики ЗОДА, заслужений працівник культури України Владислав Мороко відмітив великий внесок симфонічного оркестру - єдиного прифронтового оркестру, який проявляє себе не тільки у мистецькій, а й активній волонтерській діяльності та нагородив:

Почесною грамотою Департаменту культури та інформаційної політики облдержадміністрації

Краснову Катерину Ростиславівну, артистку вищої категорії академічного симфонічного оркестру;

Крутько Ніну Олександрівну, артистку вищої категорії академічного симфонічного оркестру;

Юр'єва Вадима Сергійовича, артиста вищої категорії академічного симфонічного оркестру.

Голова обласної організації професійної спілки працівників культури України, заслужений працівник профспілок України Олена Бойко подякувала колективу симфонічного оркестру і філармонії та вагомий внесок у розвиток культури Запорізького краю та нагородила:

Грамотою Центрального комітету професійної спілки працівників культури України

колектив комунального закладу «Запорізька обласна філармонія» Запорізької обласної ради.

Цінним подарунком від обласної організації професійної спілки працівників культури України

колектив академічного симфонічного оркестру.

Грамотою Запорізької обласної організації професійної спілки працівників культури України

Турчанінову Ілону Леонідівну, артистку вищої категорії академічного симфонічного оркестру, заслужену артистку України;

Горлова Олександра Олексійовича, артиста вищої категорії академічного симфонічного оркестру.

Теплі слова вітання й вдячності на адресу колег лунали від керівника Запорізької обласної філармонії, заслуженого працівника культури України Ірини Конаревої, яка привітала оркестр – гордість філармонії та всіх поціновувачів симфонічного мистецтва із ювілеєм. Пані Ірина зазначила, що у непростий для країни час оркестр плідно працює, дарує натхнення українцям, міцно тримаючи мистецький фронт та подякувала музикантам за самовіддачу, побажала всіляких земних щедрот, подальшого руху вперед і нагородила наступних артистів оркестру:

Почесною грамотою Запорізької обласної філармонії

Гилим Олену Михайлівну, артистку І категорії академічного симфонічного оркестру;

Зелінську Олену Богданівну, артистку вищої категорії академічного симфонічного оркестру;

Попову Олену Олексіївну, артистку вищої категорії академічного симфонічного оркестру;

        Сапожнікову Людмилу Іванівну, артистку вищої категорії академічного симфонічного оркестру;

Шкуро Ларису Петрівну, артистку вищої категорії академічного симфонічного оркестру.

Вітаємо всіх із почесними нагородами та бажаємо нових творчих досягнень і перемог!

Опубліковано в Новини