Фільтрувати матеріали за датою: Вівторок, 25 жовтня 2022 — Запорізька обласна філармонія

Хортиця – це духовний осередок України, а Всеукраїнський козацький фестиваль «Покрова на Хортиці» вже давно став одним із культурних символів  Запоріжжя та країни. Щороку до козацької столиці приїздили професіонали та аматори з усієї країни. Навіть під час війни ми продовжуємо ратні традиції, адже козацький дух – незламний! 

За підтримки Запорізької обласної військової адміністрації, Запорізької обласної ради, Департаменту культури та інформаційної політики Запорізької обласної військової адміністрації та за організації комунальної установи «Запорізький обласний методичний центр культури і мистецтв» Запорізької обласної ради, комунального закладу «Центр дозвілля «Перлина Хортиці» з 14 по 25 жовтня в місті проходили протокольні інформаційно-культурні заходи в рамках XIII Всеукраїнського козацького фестивалю «Покрова на Хортиці».

      25 жовтня відбулися урочистості й святковий концерт з нагоди  закриття  фестивалю. До присутніх у залі звернувся директор Департаменту культури та інформаційної політики ЗОДА, заслужений працівник культури України Владислав Мороко. Очільник привітав гостей та учасників заходу з успішним завершенням фестивалю, побажав усім миру, зазначив важливість підтримки національного мистецтва під час війни, дав високу оцінку діяльності філармонії під час російської агресії та висловив впевненість у Перемозі України і подальшому проведенні XIV фестивалю «Покрова на Хортиці» вже на о. Хортиця. Хвилиною мовчання всі вшанували пам'ять героїв, що полягли за незалежність і свободу країни.

Наша потужна зброя – це музика, пісня й танець. Протягом восьми місяців війни колектив Запорізької обласної філармонії не припиняв своєї роботи і всіляко підтримував мешканців та гостей міста, тимчасово переміщених осіб, медиків, поранених, військовослужбовців, пожежників. Цього дня артисти порадували публіку душевною концертною програмою.  Лунали рідні серцю українські пісні, що підіймають бойовий дух «Хлопці, будем жити», «Мова єднання», «Ми за волю, ми за мир» та інші.   Свою творчість  подарували солісти філармонії – лауреат премії імені І. Паторжинського Українського фонду культури Юлія Якса, лауреат міжнародних конкурсів  Анастасія Литвин та Юрій Дячук.  Патріотична композиція «Так, я люблю Україну» прозвучала у виконанні талановитого молодіжного гурту артистів академічного козацького ансамблю пісні в танцю «Запорожці» та відгукнулася у серці кожного українця.  Частинку  класичної музики  в сучасному аранжуванні презентував яскравий дует – заслужений артист України Олег Кугаєвський (баян) та лауреат міжнародних конкурсів Вікторія Терещенко (бандура), виконавши емоційний твір «Шторм» Антоніо Вівальді. Єдиний професійний колектив області, що пропагує козацьку культурну спадщину – академічний козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці», художній керівник і головний хормейстер – заслужений артист України Сергій Черногор продемонстрував козацькі традиції й  національний колорит у вокально-хореографічних композиціях «Їхали козаченьки» та «Молодички молодії».Потужним фінальним акордом стала вже культова пісня «Ой, у лузі червона калина». Емоційного враження додав відеоряд, який підготував Андрій Юрченко. Ведучий заходу – Юлій Гаврилов.

Програма додала оптимізму, сил і натхнення глядачам, які оплесками зустрічали кожен номер і дякували за чудовий концерт.

      Дякуємо Департаменту культури Запорізької обласної державної адміністрації та усім працівникам обласних закладів культури і мистецтва, які були в цей день разом з нами, а саме: Владиславу Мороко, Марині Анісімовій, Олені Златовій, Сергію Пелюку, Тетяні Прохоровій, Ользі Волковій, Геннадію Фортусу, Ларисі Даниловій, Вікторії Водоп’ян, Вікторії Писанець, Тарасу Тупилко.

Колектив Запорізької обласної філармонії на чолі з генеральним директором, заслуженим працівником культури України Іриною Конаревою бажає всім миру, щастя й перемоги на усіх фронтах. Нехай сонце та любов до Батьківщини і народної спадщини спонукає на героїчні здобутки, а ми й надалі стоятимемо на захисті українського мистецтва.

Чекаємо на наступну  фестивальну зустріч у мирному й квітучому Запоріжжі!

Тримаємо культурну оборону, зберігаємо традиції, наближаємо Перемогу разом!

Опубліковано в Новини