Фільтрувати матеріали за датою: П'ятниця, 10 вересня 2021 — Запорізька обласна філармонія

10 вересня у концертному залі імені М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії звучала музика небаченої краси – музика українського композитора Мирослава Скорика. В рамках Всеукраїнського музичного фестивалю СКОРИК.PostScriptum за сприяння Українського культурного фонду за підтримки UkrArtistОлександр Пірієв відбулася концертна програма, присвячена видатній постаті музичного мистецтва.

Ім'я геніального сучасного митця відоме далеко за межами нашої країни. Його музика хвилююча, непередбачувана й піднесена. Вона проникає одразу до серця.Творчість Мирослава Скорика вже давно належить до світового музичного спадку.

Багато з творів Мирослава Михайловича звучать дуже рідко, адже вони досить складні для виконання, та академічному симфонічному оркестру Запорізької обласної філармонії все під силу. За диригентським пультом – народний артист України Вячеслав Редя та лауреат міжнародних конкурсів Надія Другова.

Разом із оркестром участь у концерті брав інтернаціональний склад солістів: переможець понад 30 міжнародних конкурсів японський саксофоніст-віртуоз Кента Ігараші, яскраві піаністи молодої генерації: заслужена артистка України Ганна Сагалова та стипендіат Президента України, лауреат міжнародних конкурсів Максим Шадько, а також яскрава солістка Національної опери України Тетяна Ганіна (сопрано).

У програмі прозвучали геніальні твори композитора: Цикл «До музи» для сопрано і струнних, «Синхронізація» для саксофону і струнних, «Варіації на шведську тему» для фортепіано і струнних та славнозвісний цикл Модеста Мусоргського «Картинки з виставки» (версію твору для камерного оркестру та ансамблю з десяти ударних інструментів). Цей масштабний задум, робота над яким тривала понад два роки, став останнім великим творчим проектом Мирослава Скорика.

Слухачі отримали неймовірну насолоду від таланту композитора й професіоналізму музикантів та бурхливими оваціями дякували за незабутні емоції. А коментарі Олександра Пірієва, у якості ведучого-музикознавця, який є артистичним директором Міжнародного фестивалю «Дні музики Мирослава Скорика», були цікавими, змістовними та іноді просто захоплювали публіку.

Колектив Запорізької обласної філармонії на чолі з генеральним директором,заслуженим працівником культури України Іриною Конаревоюзавжди з великою радістю і шаною долучається до таких прекрасних мистецьких проектів, що популяризують українську музику та запрошує запоріжців 12 вересня завітати на концерт академічного симфонічного оркестру в рамках Всеукраїнської культурно-мистецької акції «Музика ПростоНеба», який відбудеться о 16.00 у Центральному парку відпочинку «Дубовий гай».

Опубліковано в Новини