Фільтрувати матеріали за датою: П'ятниця, 05 квітня 2019 — Запорізька обласна філармонія

Сайт Запорізької обласної ради

Публікація 04.04.2019

Гранд-концертом  «Гармонія мистецтв» Запорізька обласна філармонія відзначила ювілей – 80-річчя від дня створення закладу. Творчий колектив, талановитих артистів, зірок запорізької сцени цього дня вітали чисельні гості та прихильники мистецтва. В залі були присутні також ветерани обласної філармонії, які присвятили розвитку закладу своє життя, а серед гостей – директори обласних філармоній з 9 областей країни.

Голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак побажав творчому колективу й надалі служити мистецтву та Запорізькому краю.

-Пам’ятаю, як декілька років тому  ми з артистами обласної філармонії подарували чудову театралізовану виставу «Запорожець за Дунаєм» мешканцям Києва, як тепло зустрічали глядачі наших виконавців на Співочому полі, і я дійсно почував себе гордим за те, що це аплодують нашим акторам. Тоді були непрості часи, але не було жодних сумнівів у тому, що культура потребує першочергової уваги, тож депутати підтримали ініціативу про фінансування реконструкції концертної зали, нам вдалося консолідувати зусилля й сьогодні запоріжці та гості нашого міста можуть насолоджуватися мистецтвом в одному з красивіших концертних  залів в Україні.  80 років – це значна дата, за якою історія не тільки розвитку цього закладу, а й всього міста і всього Запорізького краю, - зауважив Григорій Самардак та побажав митцям подальшого розвитку, творчої наснаги, успішних прем’єр та гучних аплодисментів чисельних прихильників творчості артистів обласної філармонії. Очільник обласного парламенту також зауважив, що багато депутатів обласної ради присутні на  ювілейному  концерті.

Заступник голови Запорізької обласної ради, депутат облради Едуард Гугнін, вітаючи обласну філармонію, нагадав, що на сесії, яка відбулася 28 березня, депутати одноголосно підтримали проект рішення про клопотання депутатського корпусу перед Міністерством культури та Президентом України про присвоєння комунальному закладу статусу національного.

Цього вечора на сцені обласної філармонії звучали пісні та класичні композиції у виконанні академічного ансамблю пісні і танцю «Запорожці», художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Лілія Гринь; струнного квартету під керівництвом лауреата Міжнародного конкурсу Володимира Галіченка; диксиленду артистів академічного симфонічного оркестру під керівництвом Дмитра Мітніка; провідних артистів філармонії, ансамблю бандуристів «Божена», художній керівник - заслужена артистка України Ольга Беженарь. Академічного симфонічного оркестру під керівництвом народного артиста України В’ячеслава Реді.

Довідково: Запорізька обласна філармонія була заснована у  1939 році. Сьогодні творчий колектив філармонії складають два народні артисти України, вісім заслужених артистів України, два заслужених працівники культури України,  лауреати та дипломанти міжнародних та всеукраїнських конкурсів виконавського мистецтва. У складі філармонії діють 2 іміджевих мистецьких осередки зі статусом "академічний":

Творчий колектив філармонії має чисельні творчі здобутки, перемоги у мистецьких конкурсах та  унікальні постановки під відкритим небом й чудові концертні програми, які традиційно проходять з аншлагом.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

посилання на сайт: http://zor.gov.ua/content/grygoriy-samardak-pryvitav-tvorchyy-kolektyv-zaporizkoyi-oblasnoyi-filarmoniyi-z-yuvileyem

Опубліковано в Новини

       Гранд-концертом  «Гармонія мистецтв» 4 та 5 квітня  Запорізька обласна філармонія відзначила ювілей – 80-річчя від дня створення закладу. Це велика подія в культурному житті Запорізького краю. Творчий колектив талановитих артистів, зірок запорізької сцени цього дня вітали почесні гості та чисельні прихильники мистецтва.
     - Пам’ятаю, як ми з артистами обласної філармонії подарували мешканцям Києва чудову театралізовану виставу «Запорожець за Дунаєм», як тепло зустрічали глядачі наших виконавців на Співочому полі, і я дійсно почував себе гордим за те, що  кияни аплодують саме нашим артистам - зауважив голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак. Очільник також відзначив, що багато депутатів обласної ради присутні на ювілейному концерті.
Заступник голови Запорізької обласної ради, депутат облради Едуард Гугнін, вітаючи обласну філармонію, нагадав, що на сесії, яка відбулася 28 березня, депутати одноголосно підтримали проект рішення про клопотання депутатського корпусу перед Міністерством культури та Президентом України про присвоєння комунальному закладу статусу національного.
      Керуючий справами виконавчого комітету Запорізької міської ради Роман Омельянович, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ЗОДА, заслужений працівник культури України Владислав Мороко та єпископ Запорізький і Мелітопольський, владика Фотій побажали митцям подальшого розвитку, творчої наснаги, успішних прем’єр та гучних аплодисментів чисельних прихильників творчості артистів обласної філармонії.
Виконавчий директор ЗОСППР «Потенціал» Валерій Крайній нагородив за вагомий особистий внесок у зміцнення культурного потенціалу Запорізького краю, високий професіоналізм, примноження духовних цінностей українського народу та з нагоди 80-річчя Запорізької обласної філармонії Почесною відзнакою Запорізької обласної федерації роботодавців – Орденом «За заслуги» II ступеня генерального директора, заслуженого працівника культури України Ірину Конареву. А почесну грамоту ЗОСППР «Потенціал» за високу професійну майстерність, вагомий внесок у збереження і розвиток української культури, примноження духовних цінностей Запорізького краю та з нагоди 80-річчя Запорізької обласної філармонії вручив колективу академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці», художнім керівником якого є заслужений діяч мистецтв України Лілія Гринь.
      Ректор Національного університету «Запорізька політехніка»,  голова обласного відділення Українського фонду культури  Сергій Бєліков вручив премію ім. Івана Паторжинського провідній солістці філармонії Юлії Яксі.
      Генеральний директор філармонії, заслужений працівник культури України  Ірина Конарева  вручила  Почесну премію мистецтв імені Анатолія Князєва лектору-музикознавцю заслуженому працівнику культури України  Аллі Ходаковій, яка присвятила  50 років служінню сцени і сьогодні надихає молодих артистів величезною силою свого мистецтва. «Попереду блискуче майбутнє, любов і визнання вдячних глядачів. Ми обіцяємо радувати вас новими творчими проектами і яскравими масштабними постановками» - зазначила Ірина Конарева.
     Привітати колектив з’їхались прихильники з усієї країни, серед гостей були директори обласних філармоній з 7 областей країни -   Івано-Франківської, Кропивницької, Луганської, Дніпропетровської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської області.
     Надійшли вітальні адреси від Міністрерства культури України, Національної філармонії України, Харківської обласної філармонії, Житомирської обласної філармонії, Тернопільської обласної філармонії, Луганської обласної філармонії, Чернігвського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, Запорізької торгово-промислової палати, Науково-виробничого комплексу «Іскра», Запорізького національного університету, Профспілкового комітету ЧАО «Укрграфіт», Запорізької обласної ради профспілок, Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
     Та куди ж без  ностальгії, на ювілейні свята  прийнято повертатись до витоків. В залі були присутні ветерани обласної філармонії, які присвятили розвитку закладу своє життя. Ярослав Николаєв виконав для майстрів сцени музичну композицію Раймонда Паулса «На біс», який супроводжувався проникливим відеорядом.
      Далі ж глядачів чекала дивовижна подорож у світ чудової музики і неймовірної естетичної насолоди. Програма була насичена та різнопланова. Світові шедеври змінювали звуки сучасності. Цього вечора на сцені обласної філармонії звучали пісні та класичні композиції у виконанні академічного ансамблю пісні і танцю «Запорожці», художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Лілія Гринь; струнного квартету під керівництвом лауреата    Міжнародного конкурсу Володимира Галіченка; диксиленду артистів академічного симфонічного оркестру під керівництвом Дмитра Мітніка; провідних артистів філармонії, ансамблю бандуристів «Божена», художній керівник - заслужена артистка України Ольга Беженарь. У ІІ відділенні концерту пролунали твори з програм академічного симфонічного оркестру під орудою народного артиста України В’ячеслава Реді, які так полюбилися глядачам. «Відпочили душею», - саме так публіка охарактеризувала концерт, подарований митцями Запорізької обласної філармонії.  
     Наша  історія триває і ми продовжуємо творити, пишучи її нові  сторінки. Адже мистецтво для нас – це наше життя. Яскраве та насичене життя, сповнене морем приємних подій та моментів.

Опубліковано в Новини
Купити та забронювати квитки Ви можете
як на нашому сайті, так і за телефонами
236-44-67, 701-0-107,
(099) 701-0-107,
(093) 701-0-107,
(098) 701-0-107.
« Квітень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Пошук по сайту

Календар новин

« Квітень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30