Фільтрувати матеріали за датою: Середа, 02 травня 2018 — Запорізька обласна філармонія

Вітаємо всіх із настанням теплих сонячних днів, які так приємно проводити на величних схилах Дніпра в оточенні чистої природи та супроводі гарної якісної музики.

Традиційно, 1 травня на найбільшому острові України – Хортиці

відбулося урочисте відкриття туристичного сезону. На оглядовому майданчику Музею запорозького козацтва святковим концертом просто неба гостей вітали артисти та колективи Запорізької обласної філармонії.

Для маленьких та дорослих запоріжців лунали українські народні пісні «Ішов козак потайком», «Їхали козаченьки», «Розпрягайте, хлопці коні» та запальні хореографічні композиції «Ой, лопнув обруч», «Покровський ярмарок» у виконанні академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці», художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Лілія Гринь. На лоні природи національні мелодії наповнювали серця слухачів особливим теплом, почуттями гордості та патріотизму. Приємним подарунком став виступ народної артистки України – харизматичної Любові Малицької.

Сучасними українськими піснями «Як у нас на Україні», «Я піду в далекі гори», «Палала» та ін. глядачів радували солістки філармонії Юлія Якса та Поліна Гонтарь. Не менш популярні хіти звучали у виконанні соліста академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» Віталія Богданова, молодих і талановитих Богдана Хижняка та Германа Романченка. Публіка залюбки підспівувала улюблені пісні й нагороджувала артистів бурхливими оплесками. Гарний настрій було гарантовано!

         З щирими словами до присутніх звернулася заступник генерального директора Національного заповідника Хортиця Тетяна Лисенко. Очільниця привітала мешканців міста та гостей із відкриттям туристичного сезону та запросила відвідати нові маршрути. Слова вдячності лунали на адресу колективу Запорізької обласної філармонії на чолі з генеральним директором, заслуженим працівником культури України Іриною Конаревою за багаторічну творчу співпрацю та традиційні безкоштовні концертні програми для всіх відвідувачів о. Хортиця.

Дякуємо всім, хто цього святкового дня був з нами й запрошуємо на нові мистецькі зустрічі у Запорізькій обласній філармонії.

Опубліковано в Новини

Репертуар, представлений у Запорізькій обласній філармонії вражає своїм багатством та різноманіттям. Музичні програми лунають для різного віку публіки, на будь-які смаки та мистецькі вподобання: класичні, естрадні, джазові та інші. Одні з них побудовані на творах всесвітньовідомих композиторів, а інші знайомлять слухачів з новими прізвищами, вчать чути між звуками музики глибокий задум, таємничий сенс, котрий хотів донести митець.

Саме таким є монументальний твір «Планети» британського композитора Густава Холста, який слухачам подарував академічний симфонічний оркестр Запорізької обласної філармонії під керівництвом головного диригента, народного артиста України В'ячеслава Реді. Минулого року під час прем’єрного виконання музичної програми глядачі були у захваті від почутого та побаченого. Та, на жаль, не всі охочі змогли потрапити на презентацію. Тому, цього року Запорізька обласна філармонія зробила подарунок всім поціновувачам музичного мистецтва – два концерти 26 і 27 квітня!

Таємничість, неординарність, та, навіть, містицизм музики цілком втілював задум Холста. Композитор, який не мало цікавився астрологією вирішив за допомогою музичних звуків та тембрів інструментів симфонічного оркестру не просто змалювати небесні світила, а в образі планет сонячної системи показати різні характери людей, які, на думку астрологів, знаходяться під їх впливом та покровительством. Вдалося чи ні втілити свій задум Холсту, судила запорізька публіка. Втім, можна зі впевненістю стверджувати, що композитор показав у творі високу професійність, талант, винахідливість, різностороннє образне мислення. Багатство оркестрової палітри, різноманіття тембрів, мальовничість гармонії, незвичність ритмів, експерименти з поєднанням музичних інструментів – все це точно можна було почути у музиці британського композитора. Атмосферу космічного простору доповнювало яскраве, барвисте лазерне шоу від творчої майстерні «Оригінальне світло». Керівник мистецького проекту – генеральний директор Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України Ірина Конарева.

7 частин великого циклу «Планети» відрізняються не тільки красою звучання, але і технічністю, складністю виконання, різноманіттям нюансів та прийомів, які чудово продемонстрував оркестр, вкотре довівши свій професійний рівень, почуття ансамблю та музикальність.

Продовжила концертну програму композиція французького композитора-імпресіоніста Клода Дебюссі «Празднества» з циклу «Ноктюрни». Задум свого твору митець розкрив для майбутніх поколінь та сучасників сам, зазначивши: «Празднества» — це рух, танцюючий ритм атмосфери з вибухами раптового світла, це також епізод ходи (сліпуче і химерне видіння), що проходить крізь свято і зливається з ним; але фон залишається весь час — це свято, це суміш музики зі світляним пилом, що складає частину загального ритму».

Насичена музична програма пройшла на одному подиху, а щирі глядачі дякували музикантам гучними, бурхливими оплесками та вигуками «браво».

Опубліковано в Новини
Купити та забронювати квитки Ви можете
як на нашому сайті, так і за телефонами
236-44-67, 701-0-107,
(099) 701-0-107,
(093) 701-0-107,
(098) 701-0-107.
« Травень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Пошук по сайту

Календар новин

« Травень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31