Фільтрувати матеріали за датою: Субота, 13 жовтня 2018 — Запорізька обласна філармонія

     13 жовтня у концертному залі імені М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії відбулася довгоочікувана подія – грандіозна  презентація нового масштабного мистецького проекту академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» в рамках урочистого відкриття ІХ Всеукраїнського козацького фестивалю «Покрова на Хортиці». З привітальним словом до гостей звернулися керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко, заступник директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій – начальник управління міжнаціональних відносин Павло Мяло та генеральний директор Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України Ірина Конарева. Очільники привітали глядачів із святами, побажали всім козацького здоров'я, миру, віри в Україну та запросила на перегляд  прем’єри.
     Напередодні Свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня захисника України артисти вітали запоріжців фольк-рок оперою «Легенда про Отамана» за мотивами повісті Івана Карпенка-Карого «Сава Чалий».
Твір був написаний автором на основі реальних подій про життя козака-характерника, одного з ватажків гайдамацького руху Сави Чалого. Фольк-рок опера «Легенда про Отамана» – це історія особистостей – отамана Сави Чалого, його побратимів козаків-характерників та польської шляхти на чолі з князем Потоцьким, які ведуть боротьбу за свободу та самостійне життя українського народу.
     У постановці ансамблю філармонії твір переосмислений і має паралелі із сьогоденням. Лицарство та козацтво, вибір вірного життєвого шляху, любов, зрада, воля та віра – все це є в легенді, яку розповідає дід-кобзар своєму онукові та нащадкам.
     Режисер-постановник Геннадій Широченко вдало поєднав історичні події, любовну лінію, сучасну лексику, рок композиції, оперний спів з народним танцем і піснею. Під час постановки артисти вміло продемонстрували свій природний акторський талант. Музику до  «Легенда про Отамана» спеціально написав талановитий композитор Всеволод Сиренко (м. Київ).
     Цього вечора на сцені вирував справжній калейдоскоп подій та емоцій, а філософський зміст змушував замислитися над сенсом життя.
     Додавали постановці національного колориту яскраві костюми та сценографія, що перенесли глядача у добу козацтва. Над декораціями й образами акторів працювали художник по костюмам Наталія Ступакова та костюмер Олена Терещенко. Глядачів підкорило високопрофесійне відео з елементами кіномистецтва  Владислава Рєдькіна (м. Харків) та відеоінсталяція Андрія Юрченка. Доповнило атмосферу свята професійне виконання народних мелодій та запальних ритмів у виконанні оркестру ансамблю «Запорожці» за участю артистів академічного симфонічного оркестру, інструментальної рок-групи під керівництвом Вячеслава Тодики. Всю довершеність національного хореографічного мистецтва продемонстрували під час вистави професійні артисти балету ансамблю.
     У виставі задіяно понад 60 акторів, що надавало дійству масштабності. Окрім артистів філармонії у програмі взяли участь студенти Запорізького національного університету та учасники дитячої козацької спортивної школи «Спас».  
Відсутність вільних місць у залі – найкраща нагорода для артиста за його плідну працю. У цей святковий вечір шанувальники сповна нагородили акторів оплесками, адже охочих першими оцінити   фольк-рок оперу зібрався повний зал.
     Прем’єра мистецького проекту «Легенда про Отамана» пройшла в щирій і теплій атмосфері і подарувала присутнім незабутні емоції,  позитивний настрій і головне – не одну тему для роздумів про вчинки та їх наслідки.
     Кожен із учасників доклав максимум зусиль для створення такого чудового дійства та став невід׳ємною частиною великої української артистичної родини! Автор ідеї – художній керівник академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці», заслужений діяч мистецтв України Лілія Гринь. Над створенням проекту працювали:
Сергій Черногор – головний хормейстер,
заслужений артист України;
Олег Кугаєвський – музичний керівник;
Олександр Нєстєров – головний балетмейстер,
заслужений артист України (м. Київ);
Олег Кравець – балетмейстер-постановник;
Орислава Довженко – директор-розпорядник
та увесь творчий колектив Запорізької обласної філармонії на чолі з керівником проекту – генеральним директором, заслуженим працівником культури України Іриною Конаревою.
     За сприяння у створенні та участі у реалізації мистецького проекту Запорізька обласна філармонії висловлює подяку Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації, нашим колегам та партнерам: Національному заповіднику «Хортиця», Запорізькому Національному університету та дитячій козацькій спортивній школі «Спас».  
     Академічний козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці» і надалі продовжуватиме дивувати своїх шанувальників цікавими культурно-мистецькими заходами,  вже в червні планується перенести фольк-рок оперу «Легенда про Отамана» на мальовничий ландшафт о. Хортиця. А тих, хто не встиг переглянути прем'єру,  чекаємо 24 листопада о 18.00 у  концертному залі імені М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії!

Опубліковано в Новини
Купити та забронювати квитки Ви можете
як на нашому сайті, так і за телефонами
236-44-67, 701-0-107,
(099) 701-0-107,
(093) 701-0-107,
(098) 701-0-107.
« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Пошук по сайту

Календар новин

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31