Фільтрувати матеріали за датою: Вівторок, 30 січня 2018 — Запорізька обласна філармонія
Вівторок
30
січня
15:21

СИМФОНІЯ В ІМ׳Я МАЙБУТНЬОГО!

     26 січня 2018 р. у концертному залі ім. М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії відбулася презентація яскравого мистецького проекту «Симфонія майбуття».
     Символічно до  Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки на запорізькій сцені об’єдналися колективи Лівобережної та Правобережної України – Львівський Галицький академічний камерний хор, керівник – народний артист України Василь Яциняк та колективи Запорізької обласної філармонії: академічний козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці», художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Лілія Гринь й академічний симфонічний оркестр, головний диригент – народний артист України В’ячеслав Редя.
      Спільний проект «Від Львова до Запоріжжя» проводився під патронатом   голови Запорізької обласної державної адміністрації К.І. Бриля та  голови Запорізької обласної ради Г.В. Самардака, за підтримки директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації В.В. Мороко та директора Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації М.В. Туркало. Автор ідеї – головний диригент академічного симфонічного оркестру, народний артист України В’ячеслав Редя, керівник проекту – генеральний директор Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України Ірина Конарева.
     На глядачів чекала визначна подія у мистецькому просторі не тільки Запоріжжя, а й України – прем’єра народної симфонії єднання «Україна» українського композитора, диригента, баяніста, заслуженого діяча мистецтв України Володимира Зубицького.
      Митець особисто взяв участь у події та  розповів глядачам, що поштовхом до написання симфонії стала ситуація на Сході України. Ця  ідея знайшла цікаве рішення у музичній концепції твору – В. Зубицький використав у симфонії автентичні мелодії українських пісень,  зібраних з різних куточків України, що також стало своєрідним символом єднання та соборності.
      Автор   має надію, що  його твір слугуватиме землякам для підняття духу та об’єднання всіх українців заради миру та любові. Композитор   подарував колегам та реалізаторам проекту  В’ячеславу Реді і Василю Яциняку ікони Божої Матері «Печерська», щоб саме Цариця Небес оберігала українську землю від ворогів.
      Гості проекту –  Галицький академічний камерний хор – двічі лауреат Всеукраїнського конкурсу ім. Д. Січинського та лауреат ІІІ премії Міжнародного фестивалю-конкурсу «Hajnówka» (Польща). Талановитим виступам хору аплодували у Німеччині, Австрії, Швейцарії, Італії, Франції, Норвегії, Швеції, Данії. Разом з Галицьким академічним камерним хором у концертних виступах брали участь відомі солісти-вокалісти, серед яких Степан П’ятничко та  народна артистка України Ніна Матвієнко.
     Перебуваючи у Запоріжжі, керівник колективу Василь Яциняк та його учасники відзначили гостинність прийому колективом обласної філармонії, величність о. Хортиця та красу концертного залу імені М.І.Глінки. Артисти відмітили високий рівень виконавської майстерності й професіоналізм колег академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» та академічного симфонічного оркестру, з якими було легко і дуже приємно працювати, висловили захопленість талантом головного диригента Вячеслава Реді.
     Концерт «Симфонія майбуття» подарував всім присутнім безліч незабутніх вражень та яскравих емоцій. Глядачі були приємно вражені непередбаченістю симфонії та її наповненням. Вона змусила присутніх плакати та радіти, подарувала хвилини щастя, гордості, ніжності і печалі. Присутні, ніби прожили життя України з зародження до сьогодення – заради незалежності, миру і єдності! Бурхливими оплесками публіка стоячи вітала виконавців та автора твору. Цього вечора у залі філармонії не було жодного вільного місця, що свідчить про небайдужість українців до майбутнього держави і любов до національного мистецтва.
      Пролунала музика, що запалила серця і об’єднала народи! Мистецький проект «Зі Львова до Запоріжжя» в котрий раз підтвердив національну єдність країни, віру в майбутнє Великої і Соборної України!

Опубліковано в Новини
Вівторок
30
січня
11:00

ВНИМАНИЮ ЖУРНАЛИСТОВ и СМИ!

 Запорожская областная филармония: яркие проекты 78 концертного сезона 2018 года 

        30 января 2018 года в 11.00  в пресс-центре "Журналист" ЗОО НСЖУ состоится пресс-конференция Запорожской областной филармонии на тему "Запорожская областная филармония: яркие проекты 78 концертного сезона 2018 года".

В ходе встречи будут рассмотрены вопросы:

- приоритетные направления культурного обслуживания населения; творческие планы и достижения, итоги новогодних мероприятий для детей и взрослых, подготовка к 80-летию Запорожской областной филармонии;

- академический симфонический оркестр: творческие идеи и новые проекты  61-го  симфонического сезона;

- академический казацкий ансамбль песни и танца "Запорожцы": 25-летний юбилей коллектива, новые постановки и премьеры;

- реализация проекта "Филармония - детям". Чем удивит филармония юных  зрителей в 2018 году;

- анонсы перспективных концертных программ.

Участники:

Конарева Ирина Эдуардовна - генеральный директор Запорожской областной филармонии, заслуженный работник культуры Украины.

Беженарь Ольга Петровна - художественный руководитель Запорожской областной филармонии, заслуженная артистка Украины.

Редя Вячеслав Васильевич - главный дирижер академического симфонического оркестра, народный артист Украины.

Черногор Сергей Викторович - главный хормейстер академического казацкого ансамбля песни и танца "Запорожцы" Запорожской областной филармонии, заслуженный артист Украины.

Дарьина Юлия Сергеевна - заведующая литературно-драматургической частью Запорожской областной филармонии.

Приглашаем представителей СМИ принять участие в освещении данного события.

Опубліковано в Новини
Купити та забронювати квитки Ви можете
як на нашому сайті, так і за телефонами
236-44-67, 701-0-107,
(099) 701-0-107,
(093) 701-0-107,
(098) 701-0-107.
« Січень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Пошук по сайту

Календар новин

« Січень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31