Віталій СОЛОМЯНЧУК

Заслужений артист України, артист академічного симфонічного оркестру

 

Соломянчук Віталій Анатолійович у 1994 році закінчив Білоруську музичну академію за спеціальністю – ударні інструменти та отримав кваліфікацію - концертний виконавець, диригент  духового оркестру, викладач

Трудову діяльність Віталій Анатолійович розпочав під час навчання у Білоруській музичній академії, працюючи музикантом студії камерного оркестру народних інструментів. У складі студії  у 1991 – 1999рр. гастролював у Польщі, Німеччині, Росії.  У 1993 році,  пройшов за умовами конкурсу до Білоруського оркестру радіо і телебачення, у складі якого вже через рік отримав вищу категорію артиста оркестру. У 1995р. переміг у конкурсі на посаду концертмейстера групи ударних інструментів в симфонічний оркестр Запорізької обласної філармонії.

Протягом 17 років праці  в Запорізькій обласній філармонії у супроводі симфонічного оркестру постійно виступає як соліст з оркестром.

       Разом  з активною концертною діяльністю з 1995р. активно веде викладацьку роботу – викладач дитячої музичної школи, керівник ансамблю ударних інструментів  у будинку дитячого та юнацького мистецтва. З 2008 року працює в Запорізькому музичному училищі ім.. Майбороди. Його вихованці – це дипломанти і лауреати міських та обласних конкурсів, постійні учасники і переможці  Міжнародного Фестивалю юнацької та дитячої творчості «Акорди Хортиці». У 2005 році був нагороджений Почесною грамотою фестивалю-конкурсу «Акорди Хортиці» за педагогічну майстерність. У 2009 році на III Всеукраїнському конкурсі музичних училищ і консерваторій був нагороджений Почесною грамотою як кращий викладач. Соломянчук В.А. є постійним членом журі міських, обласних та міжнародних конкурсів духових та ударних інструментів.

У 2004 році Соломянчуком В.А. записаний компакт-диск з сольною програмою «Вечірній діалог». У цьому ж році твори в його виконанні звучать у музичному фільмі Ю. Баранніка «Ненадрукована  повість», який отримав ІІ премію на кінофестивалі «Авторське відео» (м. Киів).

  До 70-річчя  Запорізької обласної філармонії у 2009 р. був нагороджений Почесною грамотою Міністерства  культури  та  туризму «За багаторічну працю та високу  майстерність».

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва відзначений:  Почесною грамотою  управління культури і туризму Запорізької обласної державної  адміністрації (2010р.), Почесною грамотою управління освіти і науки Запорізької міської ради (2011р.) та звання "заслужений артист України" (2014р.)