Ансамбль бандуристів "ЛЮБОГРАЙ"

У рік відзначення 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря Тараса Шевченка, за ініціативи генерального директора, заслуженого працівника культури України Ірини Конаревої у 2014 році у Запорізькій обласній філармонії створено самобутній мистецький колектив – ансамбль бандуристів. У 2021 році ансамбль бандуристів отримав мелодійну назву - "Любограй".

 

Головна творча мета молодого колективу – пропаганда кобзарського мистецтва – одного із вагомих чинників розвитку фольклорних традицій на Запоріжжі; значне розширення уявлення про бандуру,  широких можливостей національного інструментута його перспективи у сучасному музичному мистецтві.

За час творчого життя колектив вже набув популярності, загального визнання і став окрасою мистецьких заходів на сценічних майданчиках міста та Запорізької області.

У репертуарі колективу – твори композиторів-класиків, зокрема відомого українського композитора, кобзаря Гната Хоткевича, сучасних композиторів, варіації на теми українських народних пісень в обробці Оксани Герасименко, Руслани Лісової, Ольги Бабій та інших. Дякуючи співпраці з обласним осередком Національної Спілки письменників України репертуарна палітра ансамблю доповнена творами запорізьких авторів.

Ансамбль "Любограй" постійно працює над оновленням репертуару, пропагуючи українську народну пісню, Шевченківське слово, народний інструмент – бандуру,  яку презентує глядачеві як стильний сучасний інструмент.  

  

Галерея зображень