ВЕЛИКІ РОМАНТИКИ

Романтизм - це один із самих емоційних і щирихнапрямків у мистецтві. Не випадково, в епоху романтизмаідеальним видом мистецтва була визнана музика, яка найбільш яскраво відтворює стан душі людини, розкриває всю глибину і багатство її внутрішнього світу.

У музичній програмі із циклу “Великі романтики” академічний симфонічний оркестр Запорізької обласної філармонії подарує слухачам виконання творів відомих композиторів-романтиків.

Симфонія №9 Антоніна Дворжака — визнаний шедевр світової музики. Саме після написання цього монументального твору, прем’єра якого відбулася у Лондоні у 1885 році, до композитора прийшов світовий успіх. Музика симфонії сповнена філософськими роздумами та любов’ю до рідної Чехії.

В грандіозній симфонічній поемі “Прелюди” Ференца Ліста (за мотивами поезії А. Ламартіна) - засобами музики композитор передає міркування над одвічною філософською темою: що є життя з усіма негараздами і радощами? Можливо, це всього-на-всього прелюдія до головної теми - небесного життя. “Варіації на тему рококо” для віолончелі з оркестром Петра Чайковського поєднують концертну віртуозну ефектність з особливим душевним, а часом і ностальгічним характером.

Соліст — лауреат міжнародних конкурсів Олександр Михайлов (віолончель, Швейцарія).