Фільтрувати матеріали за датою: лютого 2018 — Запорізька обласна філармонія
Середа
28
лютого
12:44

МУЗИЧНА СІNEMA У ФІЛАРМОНІЇ

Насолодитися культурним відпочинком у вихідний день запоріжці мали змогу 24 лютого 2018 року у концертній залі ім.. М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії. Цікаву музичну програму «Музика кіно» слухачам подарували артисти академічного симфонічного оркестру під орудою головного диригента, народного артиста України В'ячеслава Реді.
Більш як 20 найвідоміших та найулюбленіших фільмів ХХ-го століття та сучасності городяни згадали завдяки відомим саундтрекам, які можна цілком вважати самостійними творами. Дійсно, здавалося б музика у кіно має досить опосередковане значення, її функція лише у створенні фону… Та справжні майстри ніколи не обмежувались таким завданням, їх композиції вражають яскравістю та різноманіттям образів, реалістичним змалюванням характерів персонажів, довершеністю форми, багатством засобів виразності та інструментальної палітри. Це – справжні музичні шедеври, які не приховуються за сюжетом фільму і часто знаходять свого слухача.
Втім, академічний симфонічний оркестр розкрив перед слухачами справжню красу композиторського почерку, завдяки високому професіоналізму, занурив в атмосферу кінострічок із захоплюючим сюжетом. Музична програма вражала своїм різноманіттям настроїв та стильових напрямків. Ліричні, ніжні, а інколи і трагічні інтонації можна було почути у музиці до кінофільмів «Мій лагідний і ніжний звір», «Список Шиндлера», «Службовий роман». Проте додали позитиву та життєрадісних емоцій, танцювальних ритмів саундтреки до фільмів «Бережись автомобіля», «Іван Васильович змінює професію», «Рожева пантера», «Ва-банк», «Вісім з половиною». Всі композиції вимагали від артистів технічної досконалості, почуття ансамблю, знання специфіки жанру кіномузики. У якості солістів свою майстерність продемонстрували артисти оркестру – заслужений артист України Віталій Солом׳янчук (маримба), заслужена артистка України Ілона Турчанінова (фортепіано), Сергій Новіков (най), Ігорь Небогін (кларнет, саксофон), Ярослав Ревуцький (скрипка), Іван Гудзь (труба) та Диксиленд артистів оркестру.  
Історію зародження кіно, її розвиток на вітчизняному та закордонному просторі, а також цікаві факти з біографії відомих кіно композиторів, їх незабутні кіношедеври розповіла ведуча Світлана Холод. Так, запоріжці дізнались або освіжили в пам’яті імена таких митців як І. Дунаєвський, А. Хачатурян, А. Петров, О. Зацепін, Е. Морріконе, Г. Манчіні, Н. Рота, Дж. Уільямс, В. Косма та багато інших. Одні з цих композиторів писали опери, симфонії, балети, інші – джаз та естрадні композиції, та все ж таки більшість з них прославили саме кінофільми, до яких вони створили музику.
Насичена концертна програма, повна глядацька зала та бурхливі оплески вкотре підтвердили професіоналізм артистів академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії та любов глядачів до музичного мистецтва.
5,6, та 7 березня у концертному залі імені М.І. Глінки колектив вітатиме всіх жінок з чарівним святом весни. Тож, чоловіки, не зволікайте – даруйте коханим любов, щирі почуття, яскравий настрій  і прекрасну, прекрасну  музику разом з академічним симфонічним оркестром у святковій програмі «Формула кохання»!

Опубліковано в Новини

Яскрава, запальна програма чекала на запоріжців 23 лютого 2018 року у  концертному залі ім. М.І.Глінки Запорізької обласної філармонії від шоу-дуету баяністів «VIVA».
Колектив був створений у 2007 році і з того часу завоював прихильність публіки на вітчизняних та закордонних сценах. Молоді артисти – заслужений артист України Олег Подольський та лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів Владислав Власков – харизматичні, темпераментні музиканти, які гостро відчувають різноманітні емоції в музиці і втілюють їх у виконанні.
Для всіх гостей цього вечора артисти виконали відомі музичні композиції Й. С. Баха, В.А. Моцарта, а також свої власні аранжування й обробки, попурі на відомі народні пісні.  А для цінителів академічної музики та прихильників сольного виконання, без втручання комп’ютерних засобів, свою майстерність продемонстрував Андрій Фесенко – викладач Вищого Сумського музичного училища мистецтва і культури. Багатогранність тембру баяну втілилась у використанні артистом музики різноманітних жанрів – фортепіанної, скрипкової, симфонічної. Так, у концерті пролунали такі шедеври світової класики, як «Пори року» Антоніо. Вівальді, Прелюдії Олександра Скрябіна, фрагменти з балету «Любов до трьох апельсинів» Сергія Прокоф’єва та інші.
Глядачі отримали багато позитивних емоцій від музичної програми, а самі артисти відчули гостинність запоріжців та особливий емоційний посил, який віддала їм публіка. Колективу Запорізької обласної філармонії на чолі з генеральним директором, заслуженим працівником України Іриною Конаревою музиканти висловили слова вдячності за теплий, щирий прийом та були просто у захваті від самої будівлі філармонії та акустичних  властивостей концертного залу, який їм нагадав кращі європейські філармонійні заклади. Колектив пообіцяв знову завітати до Запоріжжя та порадувати глядачів новою цікавою програмою.

Опубліковано в Новини

ИНДУСТРИАЛЬНОЕ ЗАПОРОЖЬЕ

Светлана Олейник

Запорожский скрипач отметит творческий юбилей концертом

1 марта артист Запорожской областной филармонии, лауреат международных конкурсов Владимир Галиченко концертом отметит 30-летие на большой сцене.

В филармонии о музыканте говорят, как о талантливом харизматичном скрипаче-виртуозе, которого отличает яркая мощная игра. Его стилю исполнения присущи интеллектуальность в сочетании с эмоциональностью, творческая смелость. Благодаря этому у Владимира Галиченко много поклонников, которые любят классическую музыку.

В первом отделении юбилейного концерта прозвучит “Соната для скрипки и фортепиано ля мажор” Сезара Франка.

Во втором отделении будут произведения Вольфганга Амадея Моцарта, Никколо Паганини и Петра Чайковского.

В программе примут участие и другие артисты филармонии.

Концерт, посвященный 30-летию творческой деятельности Владимира Галиченко, состоится в Запорожской областной филармонии 1 марта, начало в 18.00.

 

Опубліковано в ЗМІ про нас
Вівторок
27
лютого
19:00

Alyosha

Опубліковано в Афіша

 "Відкриваю світ.." – це світ добра, любові, надії…і світ живого, дивовижного звуку бандури.    

Саме цьому унікальному українському інструменту присвячена музична програма, його відродженню та сьогоденню. Без минулого немає  майбутнього. А минуле бандури  – дивовижне.

Яка історія виникнення бандури? Хто такі кобзарі? Чи є бандура сучасним інструментом? На ці та інші питання дасть відповідь цікава та пізнавальна концертна програма.

У програмі прозвучить народна та класична музика, сучасних композиторів Оксани Герасименко, Руслани Лісової, пісні на слова Тараса Шевченка, Григорія Лютого, популярні мелодії Леграна, Пола Маккартні, Адлера. Глядачі матимуть змогу насолодитись чаруючим співом талановитих виконавців у супроводі ніжного сріблястого тембру бандур.

Квитки продаються в касах обласної філармонії та білетної агенції musin.zp.ua

Телефон каси обласної філармонії        236-44-67

Телефони білетної агенції   musin.zp.ua (061) 701-0-107

                                                                    (093) 701-0-107

                                                                    (098) 701-0-107

Опубліковано в Афіша

Музика кіно

Академічний симфонічний оркестр

Головний диригент

народний артист України ВЯЧЕСЛАВ РЕДЯ

З самого початку зародження кінематографу музика та кіно нерозривно пов’язані між собою. Саме музика створює настрій кінокартини,  насичує її красою, пробуджує людські почуття, додає живого подиху та підкорює серця глядачів. Музика підкреслює емоційний стан фільму, наповнює сюжет додатковими фарбами, а іноді, відіграє головну роль!

Концертна програма академічного симфонічного оркестру складається з відомих шедеврів кіномузики та саундтреків.

Пропонуємо насолодитися "Музикою кіно: "Тегеран-43", "Професіонал", "Службовий роман", "Тілоохоронець", "Шербурзькі парасольки", "Пірати Карибського моря" та багато інших.

Ціна квитка від 100 грн

Квитки продаються в касі  філармонії та на сайтах filarmonic.zp.ua і musin.zp.ua

Телефон каси обласної філармонії:         236-44-67

Телефони білетної агенції   musin.zp.ua (061) 701-0-107

                                                                    (093) 701-0-107

                                                                    (098) 701-0-107

                                                                    (099) 701-0-107

Опубліковано в Афіша
П'ятниця
23
лютого
18:00

ШОУ-ДУЕТ БАЯНІСТІВ "VIVA"

     На сцені концертного залу імені М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії – шоу-дует баяністів «Viva»!

     Дует «VIVA» - це музиканти-віртуози, заслужений артисти України Олег Подольський та лауреат Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів Владислав Власков. Колектив створений ще у 2007 році і нині входить до ТОП-5 кращих дуетів баяністів Європи. За їхніми плечима величезна кількість творчих конкурсів і нагород, вони – лауреати Міжнародних конкурсів та фестивалів, володарі першої премії в мм. Ланчано, Костельфідардо (Італія), Будапешт (Угорщина), Варшава (Польща), Вроцлав (Польща), Мюнхен, Клінгенталь (Німеччина). До репертуару музикантів входять композиції різних стилістичних напрямків та епох. Під час концертної програми слухачів порадує професійне виконання популярних інструментальних композицій таких як: «Чардаш» В. Монті, Самба «Тіко-тіко», «Лібер-Танго» А. П׳яццолли, поппурі на теми 80-х та багато інших. Захоплююча віртуозність, що бере за душу, мелодика і ритмічність справляє приголомшливе враження від побаченого. На сцені – дует з великою харизмою, справжній «вулкан» і «торнадо» пристрастей. Популярні хіти обов’язково запалять Ваші серця!

     Професійно створена концертна шоу- програма та інтерактивне спілкування з публікою дозволять цілком і повністю зануритися в запальний калейдоскоп інструментальних композицій. Зустріч із дуетом «VIVA» – це справжнє музичне шоу, яким запоріжці зможуть насолодитися 23 лютого о 18 .00!

Опубліковано в Афіша

З метою відзначення Дня Героїв Небесної Сотні та вшанування подвигу учасників Революції Гідності, які віддали своє життя за щасливе майбутнє Батьківщини, її свободу, соборність та демократію, творчий колектив Запорізької обласної філармонії провів благодійні тематичні концерти 20 лютого для ліцеїстів КЗ «ЗОЛ «Захисник» ЗОР та 21 лютого для військовослужбовців, які знаходяться на реабілітації та лікуванні у Запорізькому військовому шпиталі.

Насамперед хвилиною мовчання вшановано пам’ять Героїв Небесної Сотні – наших мужніх співвітчизників, які віддали життя за свободу й незалежність України. А далі – зі щирою вдячністю за неоціненний подвиг героїв сучасності та з вірою у майбутнє прозвучали музичні композиції та патріотична поезія у виконанні солістів Запорізької обласної філармонії..

Зі сцени лунали кращі зразки класичної та народної музики, твори сучасних українських композиторів, сповнені любові до рідного краю. Відкрила музичну програму чуттєва та глибока «Мелодія» Мирослава Скорика, що вже давно стала своєрідним гімном Революції Гідності. Всіх присутніх вразила майстерність та харизматичність скрипаля Володимира Галіченка. У його виконанні звучали віртуозні композиції Ніколо Паганіні, Вітторіо Монті та інші. Тема пристрасного, ніжного та драматичного кохання розкрилась у мелодіях Володимира Івасюка «Запроси мене у сни», Ігоря Поклада «Кохана», Семена Гулака-Артемовського «Ой, казала мені мати», а також в незрівнянному мелосі українських народних пісень, які подарували всім присутнім Вікторія Шестакова та Тетяна Лаврик. Неперевершеними вокальними композиціями «Дивлюсь я на небо», «Зоре моя вечірняя» прикрасив програму провідний майстер сцени Микола Квєтков. А пісня «О solemіо» прозвучала під акомпанемент яскравого дуету скрипки та гітари. Партію фортепіано виконала талановита Іоланта Дамаскіна. В своє проникливе та емоційне виконання артисти вклали вдячність і повагу до вічного подвигу Героїв.

За внесений вклад у виховання зростаючого покоління почуттів патріотизму, розвиток національної культури та пропаганду професійного мистецтва артистам Запорізької обласної філармонії вручили Подяку від імені адміністрації, педагогічного колективу та ліцеїстів ліцею-інтернату з посиленою фізичною підготовкою «Захисник» на чолі з начальником ліцею М.В. Стрельниковим.

Майбутні захисники Батьківщини, працівники ліцею-інтернату, військовослужбовці та медичний персонал госпіталю із захопленням зустрічали артистів філармонії. А після закінчення концертів нагородили артистів щирими оплесками, квітами й висловили слова щирої вдячності за прекрасну програму, майстерне виконання музикантів та вагомий внесок у формування молодої свідомої нації.

Концертні програми Запорізької обласної філармонії виховують в юних запоріжцях глибокі патріотичні почуття, вдячність тим, хто віддав життя за країну; сприяють формуванню активної громадянської позицію щодо єдиної, цілісної держави, плекають повагу, толерантність до інших   народів,  розвивають бажання стати гідними громадянами, віру в краще майбутнє України.

Вже не один рік своєю мистецькою діяльністю артисти філармонії активно долучаються до заходів на підтримку бійців Національної гвардії України та учасників АТО, створюючи свято музики, дарують чудовий настрій і підтримують моральний дух захисників країни.Військовослужбовці Збройних сил України завжди бажані гості у концертному залі ім. М.І. Глінки та мають можливість на безоплатній основі відвідувати концерти обласної філармонії. До того ж, артисти регулярно виїжджають з концертними програмами до військових частин та у прилеглі райони зони проведення Антитерористичної операції, забезпечуючи змістовне культурне дозвілля захисників.

На базі Запорізької обласної філармонії три роки поспіль на підтримку воїнів проводиться єдиний в Україні Обласний благодійний телемарафон до Дня захисника України та Дня Збройних Сил України. Гроші, зібрані під час марафону направляються для надання матеріальної допомоги ветеранам АТО, які опинилися у складних життєвих обставинах, родинам загиблих героїв та пораненим бійцям.

МИ ЗАВЖДИ ПАМ'ЯТАТИМЕМО ПОДВИГ ГЕРОЇВ!

Опубліковано в Новини

Прем’єра мрійливої та трагічної історії кохання за мотивами п’єси Лесі Українки «Лісова пісня», яка приурочена до Дня народження поетеси, відбулася 17 лютого 2018 року на сцені концертного залу ім. М.І.Глінки Запорізької обласної філармонії. Леся Українка – видатна постать не тільки української літератури, тому її твори перекладаються багатьма мовами, а уривки з них цитуються відомими діячами культури. Для постановки цей рік є ювілейним – рівно 100 років тому публіка вперше побачила виставу «Лісова пісня» на сцені.

Академічний козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці» та солісти філармонії не тільки стали виконавцями музичних і танцювальних номерів, а й безпосередніми учасниками дійства. Життєві протиріччя, мрії та розчарування, любов та зраду показали запоріжцям артисти в образі головних героїв вистави Мавки та Лукаша: Катерина Слатвінська та Євген Пономарьов (художнє слово), провідні майстри сцени Юлія Якса та Микола Квєтков (вокал), Юлія Хижняк та Олег Ляшенко (хореографія). Музичною окрасою концерту стали ніжні та пристрасні твори відомих українських митців Г. Сковороди, М. Степового, М. Леонтовича та українські народні пісні, характер яких довершено передали учасники ансамблю. Особливим національним колоритом виставу наповнювало майстерне виконання музичних композицій артистами оркестру, партія фортепіано – Іоланта Дамаскіна.

Танцювальні номери завжди оживляють виставу, додають енергії, руху дійства. Ліричні й запальні танці ансамблю «Запорожці» та зразкового аматорського ансамблю танцю «Сузір’я» ЗДШМ № 2 під керівництвом Алли Димової, додали родзинку до програми концерту.

Яскраві відеоінсталяції та декорації на сцені занурили глядачів в атмосферу чарівності поетичного твору Лесі Українки.

Завдяки майстерності та професіоналізму артистів академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» під орудою художнього керівника, заслуженого діяча мистецтв України Лілії Гринь, головного хормейстера, заслуженого артиста України Сергій Черногора, балетмейстера-постановника Олега Кравця, музичного керівника Олега Кугаєвського вистава пройшла на високому мистецькому рівні, отримала прихильність публіки, бурхливі оплески та слова подяки від глядачів.

Прем׳єра вразила слухачів своєю досконалістю, професійністю, проникливістю та патріотизмом, саме такі постановки зараз – на часі!

Опубліковано в Новини
Сторінка 1 із 4