Тетяна ДУДКА

Начальник художнього відділу

 

Дудка Тетяна Яківна розпочала трудову діяльність у 1974 році художнім керівником Ройлянського Будинку культури Саратського райвідділу культури Одеської області. Своєю високою організаторською майстерністю та мистецьким талантом Тетяна згуртувала однодумців, метою яких було відродження, пропаганда та розвиток народного мистецтва, традицій та звичаїв. З 1975 року працює та проживає у Запоріжжі. В 1990 році закінчила повний курс Запорізького індустріального інституту за спеціальністю «Інженер-технолог». Весь цей період  Тетяна Дудка не переставала займатись розвитком української культури в області та за її межами. Неодноразово з творчими колективами виїздила до Болгарії, Польщі, Хорватії, Румунії.
    З 1998 по 2001 рік Дудка Т.Я. працювала у козацькому ансамблі пісні і танцю «Запорожці» Запорізької обласної філармонії артисткою хору. Яскраво показувала багатогранність та творчий потенціал молодого артиста-вокаліста.  Разом із колективом пропагувала українську та козацьку пісню не лише в області, а й по всій Україні.  
    З 2001 по 2003 рік Т.Я. Дудка обіймала посаду директора Запорізького районного центру народної творчості. Протягом трьох років  пропагувала та розвивала культуру і мистецтво у районі. Під її керівництвом творчі колективи Запорізького району брали активну участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях-конкурсах, виїздили до столиці України з творчими звітами Запорізької області.
    У 2003 році закінчила Мелітопольське училище культури за спеціальністю «Народна художня творчість». Здобула кваліфікацію організатора культурно-дозвіллєвої діяльності, керівника хорового колективу.
    З 2003 по 2006 рік Тетяна Дудка працювала в Запорізькому обласному центрі народної творчості завідувачем відділу народної творчості та традиційних жанрів художньої самодіяльності. В цей період за її участі та організації в області проводились культурно-масові, інформаційно-просвітницькі заходи, які сприяли вихованню у молоді національних, духовних і культурних цінностей та любов до рідного краю. У складі режисерської групи працювала над звітами творчих колективів Запорізької області у м. Києві в 1999, 2001, 2004 та 2008 роках.  Брала участь в організації і проведенні Всеукраїнського козацького фестивалю «Покрова на Хортиці», фестивалю духовного співу «Христос воскресє» та багатьох всеукраїнських, обласних культурно-просвітницьких заходах.
    У Запорізькій обласній філармонії працює з  2014 року на посаді начальника художнього відділу. Тетяна Яківна бере участь як режисер та організатор у створенні та реалізації багатьох музичних програм, ювілейних концертів та проектів: святкового концерту до 75-річчя Запорізької обласної філармонії «Музика - душа миру», ландшафтно-театралізованого дійства «Запорожець за Дунаєм» за мотивами опери С.Гулака-Артемовського (м. Київ), Всеукраїнського конкурсу-фестивалю бандуристів «Хортицький кобзар», Всеукраїнського фестивалю духовної музики «БЛАГОFEST», культурно-мистецького проекту «Зброя культури-2015».
    Як патріотично налаштована людина, працює над реалізацією творчих проектів «Народжені незалежними» до Дня Незалежності України, «З Україною в серці» до Дня Конституції України, «Будьмо козаками» до Дня українського козацтва, музичних програм, присвячених Дню Соборності України,   Дню Героїв Небесної Сотні, всеукраїнським та професійним святам.
    У 2016 році брала активну участь у створенні та втіленні нового мистецького проекту Запорізької обласної філармонії «Філармонія - дітям». В рамках проекту вела широку просвітницьку та виховну роботу, сприяла формуванню естетичного смаку  та духовного розвитку підростаючого покоління міста та області. Працювала над реалізацією багатьох дитячих музичних програм: «Класика – дітям 1», «Класика – дітям 2», «Казковий світ музики», «Фантазія нот», «Від оперети до мюзиклу», «Таємниці філармонії», «Сірник - Запальник», «Мультконцерт». Разом з колективом філармонії створювала музичні проекти різного жанрового спрямування: «Франц Шуберт: Геній романтики», «Моцарт. Шедеври», «Сподіваюсь бути почутою», «Музика рідного краю», «Незламний дух українського мистецтва», «Валентинів день», «До Елізи», «Королева натхнення», «Новорічний гранд концерт» та багато інших.
    Як начальник художнього відділу Тетяна Дудка проводить просвітницько-виховну роботу серед молоді, активно бере участь в організації та проведенні благодійних концертів та акцій для дітей, позбавлених батьківського піклування. Значна робота проводиться по обслуговуванню військовослужбовців, учасників АТО та їх сімей, вимушених переселенців зі Сходу України, зокрема відбулися концерти у Розівському, Куйбишевському і Бердянському районах та Донецькій області.
    Дудка Тетяна Яківна успішно поєднує основну роботу в Запорізькій обласній філармонії з громадською діяльністю. Бере активну участь у суспільному житті міста Запоріжжя, області та України, користується авторитетом серед колег, повагою та шаною в широких колах громадськості.
    З 2008 року Дудка Т.Я. очолює Запорізьку обласну громадську організацію «Товариство української культури «Чумацький шлях». Товариство під її керівництвом проводить просвітницьку роботу з питань виховання у молодого покоління любові до свого народу, мови, почуття національної гідності, духовності та патріотизму, збереження, відродження та розвитку української культурної спадщини, сприяння зміцненню міжнаціональної злагоди.
З 2009 року Тетяна Дудка – головний режисер культурно-мистецьких та спортивних заходів Всеукраїнської федерації «Спас»: Міжнародний фестиваль козацьких бойових та традиційних мистецтв «Спас на Хортиці» та Міжнародний Кубок з бойових мистецтв імені Анатолія Єрмака, Міжнародні змагання «Лава на Лаву», Всеукраїнський козацький фестиваль «Запорозький Спас» та інших.
    За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток культури Запорізького краю Дудка Тетяна Яківна нагороджена:   Почесною грамотою Запорізької облдержадміністрації (2006), Почесною грамотою управління культури і туризму Запорізької облдержадміністрації (2009), подякою голови Запорізької обласної ради (2012), грамотою Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації (2015), грамотою Запорізької обласної державної адміністрації (2017), Почесною грамотою Ради національних спільнот України (2018).