Фільтрувати матеріали за датою: П'ятниця, 26 лютого 2021 — Запорізька обласна філармонія

   Запоріжжя – місто справжніх меломанів, - у котре в цьому переконалися   і самі городяни, і зірковий гість програми «Класика і сучасність» - народний артист України Андрій Ільків, та й увесь колектив академічного симфонічного оркестру під орудою народного артиста України В’ячеслава Реді. Овації після завершення кожного твору були дуже щирі та гучні. «Люди скучили за класикою та справжніми «живими» концертами», - каже головний диригент.

   Програма заходу була дуже насиченою і розрахована на справжніх цінителів. У першому відділі концерту прозвучала Симфонія №2 Л. Бетховена. Життєстверджуюча музика великого віденського класика, жага до радості буття та гармонії – провідні риси твору, що виконується, на жаль, вкрай рідко.

   Не менш цікавою та різноманітною була програму другого відділу. Номери з балетів «Золотий Вік» та «Болт» Д. Шостаковича – яскраві перлини симфонічної музики ХХ століття.

   Власну інтерпретацію для труби   відомого Концерту для колоратурного сопрано з оркестром Р. Гліера представив публіці всесвітньовідомий музикант Андрій Ільків. Соліст Національного будинку камерної та органної музики, труба-соло оркестру «Вюрт Філармонікен», володар титулу «Перший талант світу» до Запоріжжя приїздить чи не кожного сезону. І це прекрасно, бо прихильників у талановитого музиканта тут чимало.

   Надзвичайною, співучою манерою гри, чарівним оксамитовим звуком А. Ільківа повною мірою меломани змогли насолодитися під час «Сюїти у старовинному стилі» А. Шнітке, де музикант представив публіці власне прочитання твору, та безмежні можливості духових інструментів – від звичайної труби до труби- пікколо та корна-да каччіа.

  Генеральний директор Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України Ірина Конарева від імені колективу філармонії привітала Андрія Ільківа з отримаманням почесного звання - народний артист України та з нагоди Дня народження музиканта. Щирі слова подяки за багаторічну плідну співпрацю, привітання та гучні оплески глядачів стали   яскравим акцентом у концертній програмі.

Опубліковано в Новини

  "Композитори впливають на світ поєднуючись із Всесвітом",- говорив видатний Альфред Шнітке.

  Людвіг ван Бетховен, Дмитро Шостакович, Рейнгольд Гліер - були митцями різних епох, але є те, що їх об’єднує. Музиці композиторів притаманна надзвичайна   своєрідність, тому що кожному творі втілена власна душа автора.

   Попри складнощі часів, у яких жили композитори, обставини життя та нерозуміння сучасників, кожен з них прагнув відтворити у музиці Гармонію буття.

  У музичній програмі з циклу "Класика та сучасність" у виконанні академічного симфонічного оркестру під керуванням народного артиста України Вячеслава Реді прозвучать твори Людвіга ван Бетховена, Альфреда Шнітке, Рейгальда Гліера Дмитра Шостаковича.

   Соліст - видатний український музикант, лауреат багатьох міжнародних конкурсів, заслужений артист України Андрій Ільків. (труба, м. Київ)

    Андрій Ільків є артистом престижної компанії YAMAHA, завдяки чому брав участь у таких знакових подіях як концерт Пам’яті Тимофія Докшицера “Її високість труба запрошує” та проєктах, присвячених Луї Армстронгу та Джорджу Гершвіну. Андрій Ільків понад 15 років був першою трубою відомого міжнародного симфонічного оркестру «Філармонія Націй», до складу якого входили музиканти з понад сорока країн світу.         

  У виконавському арсеналі Андрія знаходяться майже всі різновиди труб, він здійснив велику кількість фондових записів для Національної радіокомпанії України.

    Музикант веде активну гастрольну діяльність: йому аплодували слухачі Німеччини, Франції, Великобританії, ОАЄ, Індії, США, Польщі, Швейцарії, Італії, Іспанії, Бельгії та Нідерландів.

   Запрошуємо шанувальників вишуканої музики 26 лютого 2021 року у концертний зал імені Глінки на музичну програму академічного симфонічного оркестру "Класика та сучасність". Початок о 18.00.

Програма:

Л.Бетховен. Симфонія№2;

А.Шнітке.Сюїта у старовинному стилі для труби з оркестром

Р. Гліер. Романс з концерту для голосу з оркестром (транскрипція для труби Андрія Ільківа);

Д. Шостакович. Танго з балету "Болт".

Опубліковано в Афіша