Фільтрувати матеріали за датою: Четвер, 25 лютого 2021 — Запорізька обласна філармонія

Прем’єра мрійливої та трагічної історії кохання за мотивами п’єси Лесі Українки «Лісова пісня» відбулася 25 лютого 2021 року на сцені концертного залу ім. М.І.Глінки Запорізької обласної філармонії. Леся Українка – видатна постать не тільки української літератури, тому її твори перекладаються багатьма мовами, а уривки з них цитуються відомими діячами культури. Цього дня ми відзначаємо 150-ту річницю від Дня народження поетеси.

Академічний козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці» та солісти філармонії не тільки стали виконавцями музичних і танцювальних номерів, а й безпосередніми учасниками дійства. Життєві протиріччя, мрії та розчарування, любов та зраду показали запоріжцям артисти в образі головних героїв вистави Мавки та Лукаша: Катерина Слатвінська та Євген Луценко (художнє слово), провідні майстри сцени Юлія Якса та Микола Квєтков (вокал), Віра Дьяченко та Віталій Брагін (хореографія). Музичною окрасою концерту стали ніжні та пристрасні твори відомих українських митців Г.Сковороди, М.Степового, М.Леонтовича та українські народні пісні, характер яких довершено передали учасники ансамблю. Особливим національним колоритом виставу наповнювало майстерне виконання музичних композицій артистами оркестру, партія фортепіано – Юрій Крюков.

Танцювальні номери завжди оживляють виставу, додають енергії, руху дійства. Ліричні й запальні танці ансамблю «Запорожці» та зразкового аматорського ансамблю танцю «Сузір’я» ЗДШМ № 2 під керівництвом Алли Димової, додали родзинку до програми концерту.

Сюжетна відеоінсталяція занурила глядачів в атмосферу чарівності поетичного твору Лесі Українки.

Завдяки майстерності та професіоналізму артистів академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» під орудою художнього керівника, заслуженого діяча мистецтв України Лілії Гринь, головного хормейстера, заслуженого артиста України Сергій Черногора, балетмейстера-постановника Олега Кравця, музичного керівника, заслуженого артиста України Олега Кугаєвського вистава пройшла на високому мистецькому рівні, отримала прихильність публіки, бурхливі оплески та слова подяки від глядачів.

Прем׳єра вразила слухачів неординарною трактовкою, проникливістю, патріотизмом та цікавим режисерським задумом. В театралізованому дійстві поєднали декілька видів мистецтв – художнє слово, вокальну майстерність, хореографію та інструментальне мистецтво. Саме такі постановки зараз – на часі!

Опубліковано в Новини

Дорогі друзі!

  Сьогодні, 25 лютого, вся Україна відзначає 150 років від дня народження видатної поетеси та культурної діячки Лесі Українки. Леся Українка - одна з найвідоміших жінок в українській історії, що зробила великий внесок в українську фольклористику і драму.
   З нагоди національного святкування Запорізька обласна філармонія презентує дивовижну, яскраву постановку - прем'єру сучасного мистецького проєкту- театралізоване дійство «Лісова пісня» за мотивами однойменної драми - феєрії.

    Театралізоване дійство у виконанні академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» Запорізької обласної філармонії – це оригінальне авторське прочитання уривків з драми-феєрії «Лісова пісня», яке поєднує поезію видатного митця, класичні романси українських композиторів та перлини хорової спадщини. Осучаснена, видовищна, динамічна театралізована постановка насичена дивовижною енергетикою музики, художнього слова та  хореографії .

    Запрошуємо всіх 25 лютого о 18.00 до концертного залу імені М.І. Глінки насолодитися неперевершеним твором у оригінальній інтерпретації, відчути справжній калейдоскоп почуттів і подарувати собі незабутній вечір української поезії.

Опубліковано в Новини

…Я жива! Я буду вічно жити!

Я в серці маю те, що не вмирає.

Ці слова Лесі Українки можуть бути епіграфом до всієї творчості письменниці. Безсмертна спадщина Лесі Українки є дорогоцінним внеском у культурну скарбницю не лише українського народу, а всього прогресивного людства. З її іменем в світову літературу ввійшла постать письменника-громадянина, письменника-патріота, співця осяйних ідеалів людства.

До 150-річчя від дня народження видатної поетеси Запорізька обласна філармонія презентує театралізовану концертну програму «Лісова пісня» за одноіменним твором.

Драма-феєрія «Лісова пісня» - це справжній шедевр української та світової літератури. В ньому простежується багатство думки, поетичність образів та гармонійна єдність реальності і фантазії. В феєрії Леся Українка ставить та намагається вирішити одвічні питання: життя і смерті, кохання та ненависті, вірності та зради, пошуку правди та справедливості.

Театралізована програма академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» обласної філармонії – це оригінальне прочитання уривків з драми-феєрії «Лісова пісня», яка поєднує в собі класичні романси українських композиторів (Кирила Стеценка, Дениса Січинського, Віталія Кирейка, Олександра Білаша, Олександра Левицького), поезію видатного митця, сучасну хореографію та хорові твори.

Запрошуємо всіх 25 лютого о 18.00 до концертного залу імені М.І. Глінки насолодитися неперевершеним твором у оригінальній інтерпретації, відчути справжній калейдоскоп почуттів і подарувати собі незабутній вечір української поезії.

Виконавці:

Вокал – провідні майстри сцени Юлія Якса (сопрано), Микола Квєтков (тенор)

Художнє слово Катерина Слатвінська, Євген Луценко

Хореографія – Віра Дьяченко, Віталій Брагін

Артисти академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці»

Головний хормейстер - заслужений артист України Сергій Черногор

Керівник оркестру – заслужений артист України Олег Кугаєвський

Балетмейстер – Олег Кравець

Художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Лілія Гринь

Опубліковано в Афіша

ИНДУСТРИАЛКА

СВЕТЛАНА ОЛЕЙНИК

Публикация: 24.02.2021

26 февраля в филармонии состоится премьера симфонического оркестра «Классики и современность» с участием киевского трубача

В новой музыкальной программе из цикла «Классика и современность» в исполнении любимого запорожцами академического симфонического оркестра под управлением народного артиста Украины Вячеслава Реди прозвучат произведения Людвига ван Бетховена, Альфреда Шнитке, Рейгальда Глиэра, Дмитрия Шостаковича.

Солистом будет выдающийся украинский музыкант — трубач Андрей Илькив из Киева. Он — лауреат многих международных конкурсов, народный артист Украины. Является артистом престижной компании YAMAHA и участвовал в знаковых проектах, посвященных Луи Армстронгу и Джорджу Гершвину. Андрей Илькив больше 15 лет был первой трубой известного международного симфонического оркестра «Филармония наций», в состав которого входили музыканты из более чем сорока стран мира.

В исполнительском арсенале Илькива находятся почти все разновидности труб. Он осуществил большое количество фондовых записей для Национальной радиокомпании Украины. Музыкант активно гастролирует — ему аплодировали слушатели Германии, Франции, Великобритании, ОАЭ, Индии, США, Польши, Швейцарии, Италии, Испании, Бельгии и Нидерландов. Об этом «Индустриалке» сообщили в филармонии.

Что прозвучит на концерте:

  • «Симфония №2» Людвига ван Бетховена
  • «Сюита в старинном стиле для трубы с оркестром» Альфреда Шнитке
  • «Романс из концерта для голоса с оркестром» Рейгальда Глиэра (транскрипция для трубы Андрея Илькива)
  • «Танго из балета «Болт» Дмитрия Шостаковича.

Премьера концерта «Классика и современность» состоится в филармонии 26 февраля. Начало в 18.00.

ссылка на сайт: http://iz.com.ua/zaporoje/izvestnyiy-orkestr-vyistupit-v-zaporozhe-s-premeroy?fbclid=IwAR1ExoRJAUhlFam9wSAd1JgzrxsdpO6zn97KGodStR8hHNmwkNQg15n99mI

Опубліковано в ЗМІ про нас