Академічний симфонічний оркестр

Головний диригент - кавалер орденів "За заслуги" ІІ та ІІІ ступеню, почесний громадянин міста Запоріжжя, народний артист України В’ячеслав Редя

Диригент - лауреат міжнародних конкурсів  Надія Другова

Помічник диригента - заслужений артист України Сергій Худяков

Директор-розпорядник - Микола Петюк

Провідний мистецький колектив країни. У складі оркестру 80 артистів.

Симфонічний оркестр Запорізької обласної філармонії створений 6 листопада 1957 року.

30 жовтня 2002 року симфонічному оркестру Запорізької обласної філармонії присвоєно почесний статус "академічний".

 Академічний симфонічний оркестр – лауреат премії ім. І. Паторжинського Українського фонду культури; лауреат премії Запорізької обласної державної адміністрації "За досягнення у галузі музичного мистецтва ім. І. Паторжинського» за реалізацію проекту "CARMINA BURANA", володар численних спеціальних призів"За високу виконавську майстерність".

У 2019 році за заслуги перед Українським народом колектив академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії відзначено почесною нагородою - Грамотою Верховної Ради України.

З 1957 по 1987 роки з оркестром працювали талановиті диригенти:

- народний артист України, професор Юрій Луців (1957-1960);

- заслужений артист Росії Авет Апкарян (1960-1965);

- заслужений діяч мистецтв Росії Фелікс Комлєв (1967 – 1970);

- заслужений артист України Володимир Данілов (1970-1971);

- заслужений діяч мистецтв України Сергій Дудкін (1971-1985);

- Михайло Сєчкін (1976-1988).

З 1987 року академічний симфонічний оркестр очолює головний диригент, народний артист України В'ячеслав Редя.

 

         З жовтня 2019 року у колективі працює диригент - лауреат міжнародних конкурсів Надія Другова.

Репертуарна палітра оркестру охоплює майже всю панораму світової музики. Вичерпно представлена класика в симфонічних полотнах В.А. Моцарта, Й. Гайдна, Л. ван Бетховена, Й. Брамса, А. Брукнера, П. Чайковського, Г. Малера. Неповторну чудову інтерпретацію отримали твори українських композиторів: М. Лисенка, Л. Ревуцького, К. Стеценка, М. Леонтовича, Д. Бортнянського, С. Людкевича та сучасних композиторів: С. Прокоф'єва, Д. Шостаковича, Я. Акутагави, А. Пьяццоли, А. Ешпая, Г. Свиридова та інших.

Тісні творчі стосунки пов’язують колектив з сучасними українськими авторами. У прем'єрному виконанні академічного симфонічного оркестру звучали твори: Симфонія-епітафія "День скорботи і пам'яті" В. Губи, Концерт для оркестру №1 та "Тріумфальна увертюра" І. Карабиця, Концерт для фортепіано з оркестром "Чорнобильський" та Концерт №2 для фортепіано з оркестром О. Костіна, Симфонія №2 "Героїчна" та Камерна симфонія  №3 для флейти з оркестром Є. Станковича, "Українська карпатська рапсодія №1" Л. Колодуба, Концерт для валторни з оркестром, Концерт для скрипки з оркестром І. Шамо, Концерт для баяну з оркестром В. Рунчака, Народна симфонія єднання "Україна" для двох хорів та симфонічного оркестру В. Зубицького, Концерт для скрипки з оркестром у 2 частинах Н. Боєвої, Концерт для скрипки та симфонічного оркестру, романси "Сон", "Іди, доню" Г. Хазової, Адажіо для струнних Д. Савенка, "Діалог" і Танок маріонеток" В. Колядюка та інші. 

 

Академічний симфонічний оркестр співпрацює з видатними колективами України: Національною заслуженою академічною капелою України "Думка", хором та солістами Харківського Національного академічного театру опери та балету, академічною чоловічою хоровою капелою імені Л. Ревуцького, Галицьким академічним камерним хором, хором та солістами Дніпропетровського академічного театру опери та балету. В рамках мистецької рубрики "Класика та сучасність" з академічним симфонічним оркестром виступали відомі виконавці: Богдана Півненко, Андрій Ільків, Юрій Кот, Лідія Футорська, Оксана Шепетько, Станіслав Зубицький, Олександр Рукомойніков, Ольга Рівняк, Володимир Кошуба, Тарас Штонда, Каріна Кондрашевська, Галина та Леся Тельнюк, Олександр Михайлов, Олександр Сінчук, Олексій Ботвінов та інші.

Колектив з успіхом гастролює Україною та за її межами. Під керуванням маестро В'ячеслава Реді оркестр неодноразово отримував міжнародне визнання та високу оцінку слухачів. З аншлагами відбувались концертні програми у Італії, Південній Кореї, Сербії, Угорщині, Франції, Австрії, Швейцарії, Білорусі.

У репертуарі оркестру - різножанрові програми та тематичні концертні цикли: "Видатні митці України", "Зарубіжні гастролери", "Зірки оперної сцени", "Нові імена", "Симфонія єднання", "Класика та сучасність", "Шедеври світової класики", "Маестро запрошує", "Музичні хіти великого екрану", "О, Париж!", "Планети", "Симфонія сяйва", "Великі романтики", "Симфонія жартів"та інші.

Стабільній та ефективній творчій роботі оркестру сприяє матеріальна-технічна база. Завдяки підтримці  Запорізької обласної ради, Запорізької облдержадміністрації та керівництву обласної філармонії оркестр має можливість грати на сучасних музичних інструментах фірм «Bach», «Selmer», «Yamaha», «Buffett» та проводити репетиції на сцені концертного залу імені Глінки.

Академічний симфонічний оркестр є гордістю Запорізької області, гідним представником національного та світового музичного мистецтва!

 

 

 

Програми