Концертний зал іменi М.І.Глінки

Прекрасну монументальну споруду - концертний зал імені М.І.Глінки, в якому на сьогодні базується Запорізька обласна філармонія, подарували місту запорізькі металурги та будівельники у 1953 році. Концертний зал імені М.І. Глінки (а на початку 1950-х років — кіноконцертний зал) збудований за проєктом архітектора Г.Г.Вегмана та інженера В.Г.Шапільського. Після війни Вегман брав участь у відновленні міст України, зокрема — Запоріжжя. За його проектами тут побудовано багато будівель.

glinka.jpg

 Кіноконцертний зал був зведений  між вулицями Добролюбова і Кагановича (у період Другої Світової війни — це вулиця Гете, а пізніше — вулиця Трегубенко). На будівництво було виділено 10 мільйонів рублів. У будівлі розташовувалися два зали для глядачів: на 400 і 800 місць. Перші глядачі увійшли до кіноконцертного залу імені М.І.Глінки у 1953 році.

  У 1955 році біля входу у концертний зал встановлено пам’ятник видатному композитору, засновнику загальнослов’янської музичної культури та класичної музики Михайлу Івановичу Глінці (скульптор А. Страхов). Постамент виготовлений з граниту. Загальна висота пам'ятника 3,8 м. Пам'ятник — бронзова скульптура митця.  

 

2105.jpg

  І наразі, концертний зал імені М.І.Глінки Запорізької обласної філармонії - один із кращих концертних залів України за акустичними властивостями. 

Запорізька філармонія має велику залу на 720 місць та камерну залу на 120 місць. У 2016 році концертний зал імені М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії пережив своє друге народження. Проведено реконструкцію великої зали, встановлено європейського рівня глядацькі крісла "Vivaldi". Сцена оснащена сучасною звуковою та світловою апаратурою, великим світлодіодним екраном, створені належні умови для активного культурного обслуговування глядачів.

 

Концертний зал, починаючи з 1960–х років, став центром музичного життя Запоріжжя. На сцені Запорізької обласної філармонії постійно виступають провідні національні, академічні, заслужені творчі колективи та зірки світового рівня серед яких: Національний академічний оркестр народних інструментів України, Національний заслужений академічний ансамбль танцю України імені П. Вірського, Національний заслужений академічний народний хор України імені Г. Верьовки, Національний академічний симфонічний оркестр, Національний академічний Гуцульський ансамбль пісні і танцю «Гуцулія», Національна капела бандуристів України імені Г.Майбороди, народний артист України, Герой України Василь Зінкевич, народний артист України Назарій Яремчук, народна артистка України, Герой України Ніна Матвієнко; зарубіжні виконавці: Жан-Марі Леруа (Франція), Максим Зекіні (Франція), Пабло Боджіано (Аргентина), Клод Делангль (Франція), Любомир Мельник (Канада), Юліан Китастий (Америка), Девід Рассел Хьюм (Великобританія), та інші.

 

 Концертний зал філармонії — універсальний, може використовуватися як для концертів (від академічної музики до сучасних жанрів), так і для театральних програм, презентацій та інших заходів. 

  

60.jpg