П'ятниця
14
листопада

Запорізька обласна філармонія вшанує пам’ять Анатолія Князєва

У рамках відзначення 75-річчя Запорізької обласної філармонії, буде вшановано пам’ять видатного діяча, заслуженого артиста України Анатолія Олександровича Князєва, який віддав 40 років життя творчій роботі у Запорізькій філармонії.

Заслужений артист УРСР Анатолій Олександрович Князєв народився 25

серпня 1913 року в с. Покровське Дніпропетровської області у робітничій

родині. Закінчив третю Дніпропетровську трудову школу, про яку у нього

залишилися найтепліші спогади, адже вчителем музики був відомий укра-

їнський композитор А. Штогаренко.

З дитинства Анатолій Олександрович навчався в драматичній студії при клубі “Перше травня” (м. Дніпропетровськ), якою керував заслужений артист СРСР Л. Людвігов. Будучи залюбленим в мистецтво, він після закінченя Дніпропетровського автодорожнього технікуму (1928) працював у Дніпропетровському театрі ім. Т. Г. Шевченка, оволодівав навичками акторської майстерності і навчався в театральній студії при ньому.

У 1932 р. переїхав до Запоріжжя. Спочатку довелося працювати у театральній студії при пересувному робітничому театрі “Дніпробуд”. У 1938–1939 рр. підвищував свою кваліфікацію в Державному інституті театрального мистецтва ім. А. Луначарського (м. Москва). Із Запоріжжя пішов на строкову службу до лав Червоної Армії, туди ж і повернувся після закінчення терміну.

   

Анатолій Олександрович – учасник Великої Вітчизняної війни, йому до-

велося пройти нелегкими шляхами фронтових доріг. Спочатку це був Закав-

казький фронт, пізніше 1-й Український, Таманський, 2-й Білоруський. За-

кінчив службу в Польщі в 1946 році в чині підпоручика Війська Польського.

 

Після повернення до Запоріжжя деякий час був учасником пересувної

бригади, а згодом - артистом Запорізької філармонії (1948). У 1949 р. певний час очолював обласне управління культури, завідував сектором культури обкому партії. З 1951 року державницьку роботу поєднував із творчою діяльністю у філармонії. Як артист розмовного жанру виступав з програмами за “Маленькими трагедіями”О. Пушкіна, творами О. Вишні, О. Довженка,

М. Джаліля, М. Шолохова, П. Глазового. У творчому доробку артиста був

і моноспектакль за романом М. Стельмаха “Кров людська – не водиця”.

Тоді ж відбулося і його знайомство з обласним драмтеатром ім. Щорса,

де разом із режисером Л. Каневським поставив виставу “Підступність і

кохання”. На запрошення головного режисера театру Володимира Магара брав участь у спектаклях облмуздрамтеатра (роль Фердинанда у виставі “Підступність і кохання” Ф. Шіллера, Воробйова – “Неспокійна старість” Л. Рахманова,Олексія – “Оптимістична трагедія” В. Вишневського) та інші.

Анатолій Олександрович Князєвпрожив довге творче життя. Майже до останніх днів він виступав у школах, бібліотеках, вузах, приймав участь у вечорах національно-культурнихтовариств, дивуючи всіх своєю майстерністю, працелюбністю і, звичайнож, талантом. Пішов у вічність 9 серпня 2006 року.

Одною з його талановитих учениць є майстер художнього слова Калерія Ольховська, яка теж віддала роботі в Запорізькій обласній філармонії майже 40 років. 

Читати 605 разів Останнє редагування П'ятниця, 14 листопада 2014 12:47