Фільтрувати матеріали за датою: Понеділок, 25 березня 2019 — Запорізька обласна філармонія

     Вже в дев'ятнадцятий раз для юних талантів відкрив свої двері Міжнародний конкурс-фестиваль дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці», який проходить у Запоріжжі з 25 по 29 березня. За цей час понад 7 тисяч учасників змогли показати свою майстерність та відчути себе справжніми музикантами.
     Урочисте відкриття відбулося 25 березня у концертному залі імені М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії. Бурхливими оплесками у залі вітали учасників цьогорічного фестивалю із міст Запоріжжя, Вінниця, Дніпро, Бахмут, Сєверодонецьк, Київ, Кропивницький, Львів, Луцьк, Маріуполь, Мелітополь, Миргород, Миколаїв, Одеса,  Полтава, Рівне, Ужгород, Тернопіль, Чернівці, Черкаси, Чернігів, Хмельницький, Суми, Харків, Херсон та країн: Білорусі, Литви, Польщі, Сполучених Штатів Америки.
      Ведучі представили організаторів конкурсу-фестивалю це: Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, Департамент культури та туризму Запорізької міської ради, комунальний заклад «Запорізька обласна філармонія» Запорізької обласної ради, комунальна установа «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради, Запорізький обласний благодійний фонд «Акорд» і подякували за професійну й фінансову підтримку талановитої молоді.
      З привітальним словом до гостей звернулися заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації  Едуард Гугнін та заступник міського голови Анатолій Пустоваров. Очільники привітали присутніх зі святом музики, побажали всім учасникам успіху та впевненості у перемозі.  Творчого натхнення конкурсантам побажали головний диригент академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії, народний артист України В'ячеслав Редя та директор конкурсу-фестивалю «Акорди Хортиці», голова Запорізького обласного благодійного фонду «Акорд», заслужений працівник культури України Віра Мартиненко. Організатори побажали дітям отримати задоволення від виступу на великій сцені, бути відвертими та наполегливими і тоді  Музи  обов'язково будуть до них прихильними.
       Традиційно, на сцену були запрошені члени авторитетного журі фестивалю. Як завжди, до його складу входять найталановитіші музиканти не тільки з України, а й гості із зарубіжжя. Голова журі – солістка Національного ансамблю солістів «Київська камерата», народна артистка України Богдана Півненко (Київ), головний диригент Національного театру опери і балету Сербії, керівник Сербського камерного хору і оркестру, художній керівник симфонічного оркестру сербської дитячої філармонії «Борислав Пошчан» Джордже Павлович (Сербія) та доцент Академії музики університету Вітауса Великого, віце-президент асоціації Європейських Музичних  Конкурсів для молоді, піаніст Юстас Дваріонас (Литва) від імені своїх колег привітали молодих музикантів зі святом гармонійної співзвучності та побажали учасникам своєю музикою нести добро та робити світ яскравою різнокольоровою веселкою.
     Святкову концертну програму гостям подарували: академічний симфонічний оркестр Запорізької обласної філармонії під орудою народного артиста України Вячеслава Реді та видатні митці, члени журі – народна артистка України Богдана Півненко (скрипка), заслужені артисти України Юрій Кот (фортепіано), Віталій Солом’янчук (віброфон); лауреати міжнародних конкурсів – Олександр Синчук (фортепіано, Сербія), Джордже Павлович (диригент, Сербія), Віктор Кузнєцов (Польща).
     Серед музичних привітань від членів журі прозвучали композиції Фредеріка Шопена, Мирослава Скорика, Євгена Крилатова та Сергія Рахманінова. Всі твори вимагали від артистів технічної досконалості, енергії та артистичності, тож юні музиканти побачили яких вершин майстерності можна досягти завдяки наполегливій праці.
      По завершенню концерту організатори та гості фестивалю подякували всім партнерам, зокрема творчому колективу Запорізької обласної філармонії на чолі з генеральним директором, заслуженим працівником культури України Іриною Конаревою за сприяння у проведенні конкурсу-фестивалю та запросили всіх на конкурсні програми, які почнуться 26 березня о 9.00.
     Гала-концерт лауреатів XIX Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці» відбудеться 29 березня о 13.00 у концертному залі імені М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії.

Опубліковано в Новини

Комунальний заклад «Запорізька обласна філармонія» Запорізької обласної ради оголошує конкурс на заміщення вакантних посад: артиста І категорії академічного симфонічного оркестру, скрипка (2 шт. од.), артиста-вокаліста (соліста), провідного майстра сцени (2 шт. од.), артиста-вокаліста (соліста) вищої категорії (1 шт. од.), артиста-вокаліста (соліста) І категорії (1 шт. од.), музикознавця вищої категорії (1 шт. од.), артиста балету І категорії академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» (1 шт. од.); артиста балету ІІ категорії академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» (1 шт. од.); артиста хору І категорії академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» (1 шт. од.), артиста хору ІІ категорії академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» (1 шт. од.), художника з освітлення (1 шт. од.).

Вимоги до конкурсантів:

1. Артист І категорії академічного симфонічного оркестру
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації. Для магістра – без вимог до стажу роботи, для спеціаліста – стаж роботи за професією артиста симфонічного оркестру ІІ категорії не менше 2 років, бакалавра – не менше 3 років.

2. Артист-вокаліст (соліст), провідний майстер сцени
Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією артиста-вокаліста (соліста) вищої категорії не менше 5 років.

3. Артист-вокаліст (соліст) вищої категорії
Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією артиста-вокаліста (соліста) І категорії не менше 3 років.

4. Артист-вокаліст (соліст) І категорії
Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації. Для магістра – без вимог до стажу роботи, для спеціаліста – стаж роботи за професією артиста-вокаліста (соліста) ІІ категорії не менше 2 років, бакалавра – не менше 3 років.

5. Музикознавець вищої категорії
Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та стаж роботи за професією музикознавця (лектора, мистецтвознавця) І категорії не менше 3 років.

6. Артист балету І категорії академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці»
Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації. Для магістра – без вимог до стажу роботи, для спеціаліста – стаж роботи за професією артиста балету ІІ категорії не менше 2 років, бакалавра – не менше 3 років.
7. Артист балету ІІ категорії академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці»
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр, молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

8. Артист хору І категорії академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці»
Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації. Для магістра – без вимог до стажу роботи, для спеціаліста – стаж роботи за професією артиста хору ІІ категорії не менше 2 років, бакалавра – не менше 3 років.

9. Артист хору ІІ категорії академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці»
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр, молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

10. Художник з освітлення
базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр, молодший спеціаліст), для бакалавра – без вимог до стажу роботи, для молодшого спеціаліста – підвищення кваліфікації та стаж аналогічної за характером роботи не менше 3 років.

Претенденти, які бажають взяти участь у конкурсі, подають до конкурсної комісії наступні документи:
- заяву про участь у конкурсі;
- заповнений в установленому порядку особовий листок з обліку кадрів з вклеєною фотокарткою;
- копія документа, що посвідчує особу;
- копія трудової книжки (за наявності);
- копія документа про освіту за відповідною спеціальністю;
- інформаційні матеріали про творчі досягнення за останні три роки: копії документів про підвищення кваліфікації, присвоєння наукового ступеня, почесного звання, державні нагороди, лауреатство у конкурсах або фестивалях, характеристики, рекомендації, рецензії, публікації, відгуки (в разі наявності).

Працівники, які знаходяться в трудових відносинах із Запорізькою обласною філармонією та беруть участь у конкурсі, подають до конкурсної комісії тільки заяву про участь в конкурсі.

Документи на участь в конкурсі приймаються до 17 квітня 2019 року (включно) у відділі кадрів Запорізької обласної філармонії за адресою: м. Запоріжжя, пр. Соборний, 183, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Оформлені неналежним чином документи до розгляду не приймаються.

Дата проведення конкурсу на заміщення вакантних посад – 24 квітня 2019р. за адресою: м. Запоріжжя, пр. Соборний, 183. Про час проведення конкурсу кандидатам буде повідомлено додатково.

Запорізька обласна філармонія переможців конкурсу житлом не забезпечує. Витрати на проїзд та проживання здійснюються за рахунок претендентів.

Додаткова інформація щодо функціональних обов’язків, умов конкурсу, переліку необхідних документів надається за телефоном (061)236 44 46.

Опубліковано в Новини

Бандура – уникальный инструмент: она оригинальна не только по форме, но и по внутреннему содержанию, потому что рождена на украинской земле, в ее струнах звучит наша душа. И если за столько веков инструмент не ушел в небытие, то и мы должны гордиться и приумножать богатство, оставленное предками.

Жителям нашего города, знаю­щим, любящим и ценящим культуру своего народа, хорошо известно имя заслуженной артистки Украины Ольги Беженарь. На днях в концертном зале им. М.И. Глинки Запорожской областной филармонии состоялось ее долгожданное сольное выступление, ставшее настоящим праздником бандурного искусства – ярким и незабываемым.

Еще в детстве Ольга, что называется, влюбилась в бандуру. С 2002 года жизнь ее неразрывно связана с этим инструментом, который Беженарь активно пропагандирует не только как сольная артистка и худрук областной филармонии, но и как руководитель ансамбля бандуристов «Божена». Творчество артистки не оставляет равнодушным никого, ее выступления сопровождаются неизменными аншлагами. Их с одинаковым удовольствием посещают не только рядовые ценители, но и представители власти, а также творческая интеллигенция.

Не стал исключением и нынешний концерт. В качестве почетных гостей на нем присутствовали заместитель председателя-руководитель аппарата Запорожской облгосадминистрации Зинаида Бойко, директор культурного центра «Хортица» Валерий Козырев. От имени председателя Запорожской ОГА Константина Брыля Зинаида Бойко вручила виновнице торжества именные часы, а Валерий Козырев передал почетную грамоту от председателя Национального союза кобзарей Украины Владимира Есипка. Изюминкой концерта стала презентация электробандуры. Говоря точнее, ее колоссальных возможностей. Она звучала как сольный инструмент, с органом, с симфоническим оркестром, со струнным квартетом и так далее.

Первое отделение концерта открылось «Рондо в турецком стиле» Моцарта. Хорошо знакомая всем классическая музыкальная тема, исполненная на бандуре в сопровождении фортепиано, заиграла новыми гранями. Не менее ярким было и продолжение. Дочь Ольги Беженарь – студентка Киевского института музыки им. Р.М. Глиэра Мария Хилько в буквальном смысле покорила публику исполнением на органе Хоральной прелюдии фа­минор Баха. Несколько следующих произведений Ольга Беженарь вместе с дочерью исполнили вместе. Отдельно отметим, как прозвучал менуэт из «Сюиты в старинном стиле» Шнитке – симбиоз бандуры и органа прозвучал очень изысканно и оригинально!

Творческий путь Ольги Беженарь невозможно представить без новаторских подходов. То, что смелые эксперименты артистки всегда оказываются удачными, в очередной раз подтвердило ее совместное выступление со струнным квартетом Запорожской областной филармонии, в состав которого входят Андрей Мамчур (скрипка), Олег Попруженко (альт), Андрей Семеренко (виолончель) и Владимир Галиченко (скрипка). Знаменитое танго «Забвение» великого аргентинского композитора Астора Пьяццолы в их трактовке произвело неизгладимое впечатление на слушателей.

Отдельная страница в артистической биографии Ольги Беженарь – творческая дружба с запорожскими композиторами. Благодаря этому репертуар для бандуры постоянно пополняется. Специально для этого концерта известный композитор Вячеслав Тодыка подготовил две композиции в стиле этно­джаз. Со сцены они прозвучали в исполнении инструментальной группы в составе самого Тодыки (клавишные), Станислава Шинкаренко (ударные), Дмитрия Саверова (контрабас), заслуженного артиста Украины Виталия Соломянчука (ударные) и, конечно, Ольги Беженарь (бандура).

Первое отделение концерта завершилось выступлением ансамбля бандуристов «Божена», подарившим публике много ярких и радостных минут. Напомним, этот коллектив был создан Ольгой Беженарь в 2014 году, к 200-­летию со дня рождения Тараса Шевченко, при поддержке генерального директора Запорожской филармонии, заслуженного работника культуры Украины Ирины Конаревой. История ансамбля бандуристов «Божена» пишется уже пять лет, а число преданных почитателей творчества коллектива неизменно растет.

Второе отделение концерта Ольга Беженарь отработала вместе с Академическим симфоническим оркестром Запорожской областной филармонии под управлением главного дирижера, народного артиста Украины Вячеслава Реди. В нем также прозвучал целый ряд великолепных произведений. Однако настоящей его жемчужиной стали «Весняні казки» для бандуры и симфонического оркестра великолепного запорожского композитора Анны Хазовой.

По традиции, завершением этого замечательного и атмосферного концерта стали овации и букеты цветов, которыми публика щедро вознаградила Ольгу Беженарь и всех причастных к тому, чтобы это мероприятие состоялось.

– Прошедший концерт, не побоюсь этого слова, в своем роде уникален. Мы показали бандуру во всех ее ипостасях, продемонстрировали многогранность этого инструмента. Конечно, самым интересным моментом была работа над новыми произведениями, которые предложил нам Вячеслав Тодыка. Бандура и этно­джаз – очень интересное сочетание. Это выступление – мой отчет перед зрителями и собой. Я глубоко признательна слушателям, посетившим концерт. Когда зал до отказа заполнен людьми, пришедшими послушать бандуру, – это дорогого стоит! – резюмировала Ольга Беженарь.

Опубліковано в ЗМІ про нас